Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Pałac w Łomnicy

Pałac w Łomnicy
Foto Galeria

Pałac w Łomnicy
Pierwsze informacje na temat pałacu pochodzą z 1475 roku, kiedy to majątek należał do rodziny Zedlitz. Obecnie kompleks składa się z dużego pałacu, małego pałacu, parku oraz folwarku. W dużym pałacu zwiedzimy sale historyczne oraz zobaczymy ciekawą prezentację multimedialną przedstawiającą dzieje Łomnicy od średniowiecza do dnia dzisiejszego. W małym pałacu, ulokowano hotel i restaurację. Panuje tam romantyczna atmosfera wiejskiej, śląskiej posiadłości arystokratycznej. Zobaczymy tam też historyczne sale wyposażone w wiele zabytkowych mebli, portretów, grafików i innych przedmiotów z epoki. Całość otacza dziewięciohektarowy park krajobrazowy. Park utrzymany jest w stylu angielskim i rozciąga się wzdłuż rzeki Bóbr. Tworzy on  wraz ze swoimi alejkami, klombami i starym drzewostanem idealne otoczenie sprzyjające długim spacerom. W parku znajdziemy ogród kuchenny wraz z licznymi historycznymi ziołami i warzywami. W kompleksie znajduje się również folwark. A w nim podglądniemy codzienne życie i pracę w dawnym gospodarstwie rolnym. W stajni i oborze są konie, świnie i owce.
W kuźni można zapoznać się z ginącym już zawodem kowala. Cały pałacowy kompleks jest ładnie utrzymany i zadbany sprzyja więc turystom, którzy często to miejsce odwiedzają.
Tekst na podstawie://www.palac-lomnica.pl/pl/palac_i_folwark
Pałac w Łomnicy

Pokaż Zamki i Pałace na większej mapie