Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Praca w branży turystycznej –
możliwości rozwoju, zarobki oraz możliwości podróży

Artykuł Sponsorowany

Branża turystyczna – wyjątkowy sposób na karierę

Turystyka pozwala zarówno młodym osobom, jak i pracownikom z doświadczeniem na wiele opcji rozwoju. Posiadane wykształcenie związane z turystyką to dodatkowy atutu, który może wpłynąć pozytywnie na rekrutacje zawodowe. Nie jest to jednak wymóg, a wiele będziesz mógł się nauczyć już na stanowisku.

Jeśli jesteś osobą kreatywną, a jednocześnie lubisz planować rzeczy, praca w agencji turystycznej to szansa na wyjątkową karierę. W ten sposób będziesz mógł się spełniać, a do tego posiadać będziesz wszechstronną wiedzę o świecie i możliwościach podróżowania.

Innym sposobem na rozwój kariery turystycznej jest praca w hotelarstwie. Pracownicy tej branży m.in. recepcjoniści, kelnerzy czy menedżerowie hotelowi to kluczowe postacie, dzięki którym lokale mogą zapewnić wysoki standard i jakość pobytu. Praca w hotelu to także szansa na poznawanie innych kultur i zdobycie doświadczenia wśród różnorodnych osób.

Zarobki w turystyce

To ile będziesz zarabiać w branży turystycznej, zależy od różnych aspektów. Im wyższe są Twoje kwalifikacje, tym większa szansa na wysokie wynagrodzenie. Będzie się ono różnić zależności od specjalizacji, rodzaju agencji, w której pracujesz, ale także Twojej edukacji i kwalifikacji, np. w postaci znajomości języków obcych. Często po osiągnięciu wyznaczonych celów, można dostać premie do pensji.

Wiele zależeć będzie jednak od firmy, w której pracujesz oraz zakresu Twoich obowiązków. Z danych dostępnych w internecie wynika jednak, że średnia miesięcznych zarobków specjalistów turystycznych wynosi ok. 4500 zł brutto.

Rozwój zawodowy – branża turystyczna

Branża turystyczna oferuje liczne możliwości rozwoju zawodowego. Dowiedzieć się w niej możesz zasad działania różnych systemów komputerowych, np. dotyczących rezerwacji i obsługi klienta. Istnieje także wiele ofert szkoleń czy kursów z zakresu turystyki, które cenione będą przez pracodawców. Chęć do rozwoju i nauki to zawsze dobra cecha, która zostać może nagrodzona.

Awanse w turystyce oznaczać mogą podjęcie takich profesji jak menedżer hotelu czy specjalista marketingu. Możliwy też jest rozwój w aspekcie komunikacji i języków. Praca w turystyce oznacza zderzanie się z różnymi narodowościami i zdobywanie doświadczeń międzykulturowych.

Niezwykle istotnym elementem branży turystycznej to także możliwość podróży. Często pracownicy agencji, czy przedstawiciele firm i menedżerowie mają okazje zwiedzać różne miejsca i poznawać inne kraje. Dzięki takiej pracy zdobędziesz unikalne doświadczenie, które pozostanie z Tobą na długo.

Nie czekaj dłużej i sprawdź, jakie możliwości czekają na Ciebie. Strony typu GoWork.pl to aktualizowana baza informacji, która dodatkowo ułatwi Ci znalezienie ciekawych ofert, dzięki którym będziesz mógł zacząć swoją karierę.

Szukasz interesujących ofert pracy lub zastanawiasz się, w jakim kierunku warto się rozwijać? Branża turystyczna to obszar, który dynamicznie się zmienia i wciąż potrzebuje kreatywnych osób do pracy. Agencja turystyczna, hotelarstwo czy obsługa klienta – czeka na Ciebie wiele możliwoœci.