Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Czym jest Hobby Horsing i czy zainteresuje Twoje dziecko?
"Artykuł sponsorowany"

Hobby Horsing – idealne początki jeździectwa

Hobby Horsing oryginalnie wywodzi się z Finlandii. To świetne ćwiczenie i wstęp dla dzieciaków zainteresowanych jeździectwem, ponieważ polega na udawaniu jazdy konnej. Triki wykonuje się na specjalnym kiju z pluszową głową zwierzaka na jednym jego końcu. Mówi się, że pokazy z tej dyscypliny to świetna rozrywka. Uczestnicy wymyślają fantastyczne i kreatywne triki, które nie zawsze da się wykonać w klasycznej jeździe konnej.


Masz w domu małego fana koni? Oczywiście koniki zabawki to świetne prezenty, od których zazwyczaj zaczyna się fascynacja dzieciaków. Przy następnej okazji spróbuj zainwestować w specjalnego konia na patyku, który może ułatwić i umilić drogę do faktycznego jeździectwa. Ćwicząc Hobby Horsing maluchy mogą lepiej zapoznać się z torami i sprzętem. Z pewnością staną się również bardziej wyrozumiałe dla samych koni w swojej dalszej jeździeckiej przygodzie.

Dla kogo jest Hobby Horsing?

Chociaż zazwyczaj o Hobby Horsingu mówi się jako o zabawie dla dzieciaków zainteresowanych jeździectwem, coraz więcej nastolatków i młodych dorosłych dołącza się do fanklubu tej dyscypliny. Oczywiście to świetne hobby dla wszystkich miłośników koni, alternatywa dla tych, którzy nie mają możliwości na regularną jazdę. Jeździectwo potrafi być dość kosztownym zainteresowaniem. Hobby Horsing to świetny sposób na ćwiczenia pomiędzy faktycznymi sesjami.


Hobby Horsing to również dobre rozwiązanie dla osób, które lubią testować nowe dyscypliny i aktywności fizyczne. Takie jeździectwo, podobnie do klasycznej jazdy konnej, angażuje praktycznie wszystkie mięśnie. Rozwija koordynację i dodatkowo zmusza do kreatywności. W końcu to najbardziej twórcze i oryginalne triki wygrywają nagrody w zawodach z Hobby Horsingu. Liczą się również najlepiej zaprojektowane i ozdobione koniki. Tworzenie takiej kukiełki może być świetną zabawą dla młodych artystów.

Jak zainteresować swoje dziecko jeździectwem?

Hobby Horsing to fantastyczny wstęp do jazdy konnej. Możesz zacząć od zainwestowania w fajną kukłę albo wspólnego stworzenia oryginalnej głowy konnej. Warto pokazać dzieciakom klasyczne zawody konne, ale też zabawy, jakie odbywają się przy Hobby Horsingu. Zabierz swoje maluchy na specjalny tor albo zajęcia, gdzie spotkają swoich rówieśników. Dużo łatwiej faktycznie zainteresować się jakimś sportem, kiedy masz przy sobie zaangażowaną społeczność.


Hobby Horsing z pewnością przyciągnie aktywne dzieci, które kochają spędzać czas wolny na zewnątrz. To również świetny sposób na rodzinne weekendowe wyjścia, gdzie nie zawsze potrzebny jest specjalny tor i przeszkody. Możesz poćwiczyć z najmłodszymi we własnym ogródku. Jest to pasja, w którą bardzo łatwo zaangażować osoby w różnym wieku. Spróbuj pokazać tę dyscyplinę bliskim, których interesuje zabawa z dzieciakami i jazda konna. 

Jeździectwo to niezwykła pasja łącząca pokolenia. Od niedawna popularna stała się również nowa dyscyplina sportowa oparta na klasycznym jeździectwie – Hobby Horsing. Na czym ona polega i dlaczego zrobiło się wokół niej tak głośno?