Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Dlaczego wyjazd na obóz sportowy się opłaca?

Czym jest obóz sportowy? 

Obozy sportowe nadal cieszą się dużą popularnością. Są to wyjazdy przeznaczone dla dzieci i młodzieży interesujących się sportem. Obozy łączą w sobie aktywność fizyczną z walorami turystycznymi. Dzięki udziale w taki wyjazdach, Twoje dziecko może nie tylko rozwijać się w ulubionej dyscyplinie sportowej, ale również poznawać nowych kolegów i koleżanki czy zwiedzać najróżniejsze zakątki naszego kraju.

Obozy sportowe organizowane są dla dzieci w różnym wieku - Twoja pociecha może spędzić czas z rówieśnikami, nie tylko dziećmi starszymi bądź młodszymi od siebie. 

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na obóz sportowy? 

Rodzice coraz częściej wybierają obóz sportowy na formę wypoczynku swoich dzieci. Dlaczego? Takie wyjazdy posiadają wiele zalet. Poznaj kilka z nich! 

Sport to zdrowie - każdy Ci to powie! 

Codzienna aktywność fizyczną niesie za sobą wiele korzyści. Ruch od najmłodszych lat pozwala uniknąć różnych kontuzji w przyszłości czy zachorowań na choroby cywilizacyjne. Ponadto, pozytywnie wpływa na układ odpornościowy - świeże powietrze nawilża błony śluzowe górnych dróg oddechowych, które zatrzymują szkodliwe drobnoustroje. Warto również podkreślić, że obozy sportowe są doskonałą okazją na naukę zdrowych nawyków. 

Zwiedzanie i odkrywanie kraju

Obóz sportowy to przecież nie tylko ciągle ćwiczenia i zajęcia związane z daną dyscypliną sportową. Wyjazdy te to również zwiedzanie interesujących miejsc w naszym kraju. Dzieci mogą odkrywać najróżniejsze zakątki Polski, podziwiać jej niesamowitą przyrodę i zabytki.

Poszerzenie kręgu znajomych

Obozy sportowe są doskonałą okazją na nawiązanie nowych znajomości - często są to nawet przyjaźnie na wiele lat! Obawiasz się że taki wyjazd będzie nieodpowiedni dla Twojego dziecka, ponieważ jest ono nieśmiałe? Niesłusznie! Obozy sportowe mogą rozwiązać ten problem, a Twoja pociecha otworzy się przed rówieśnikami i wróci z wyjazdu z grupą nowych kolegów i koleżanek! 

Kontakt i wsparcie doświadczonych trenerów 

Doskonała kondycja to nie wszystko! Dzięki doświadczonym instruktorom i trenerom, Twoje dziecko uczą się odpowiedniej techniki, dzięki której mogą stać się lepsi i mają szansę na wygraniu w rywalizacji z innymi. Co więcej, trenerzy dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą, co przygotuje Twoje dziecko na zawody. Dobry obóz sportowy to również sympatyczni i mili opiekunowie, którzy zadbają o czas wolny Twojej pociechy. 

Najważniejsze jest bezpieczeństwo 

Martwisz się, że na obozie Twoje dziecko nabije sobie guza bądź złamie rękę? Obawy są normalne, jednak na takim wyjeździe doświadczeni trenerzy nie tylko znają wszystkie tajniki sportu, ale i pierwszą pomoc, którą potrafią udzielić. Opiekunowie również dbają o bezpieczeństwo Twojego dziecka - plan wycieczek i spędzania czasu wolnego jest dostosowany do wieku uczestników. 

 

Twoje dziecko interesuje się pływaniem? Zobacz co oferuje Sport Trips! 

Sport Trips to szkoła pływania w Warszawie dla dzieci. Lekcje prowadzone są przez doświadczonych instruktorów pływania/ratowników WOPR. Posiadają oni ponad 10-letnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Większość ich kursantów zaczyna od zera, a kończy nie tylko na pływaniu w zawodach, ale również dla przyjemności i zdrowia. W swojej ofercie oprócz zajęć indywidualnych i grupowych posiadają również wyjazdy weekendowe i obozy sportowe. Wejdź na ich stronę internetową i dowiedz się więcej. 

Aktualna oferta obozu sportowo rekracyjnego 2023 dostepna pod adresem https://sporttrips.net/aktualnosci/oboz-sportowy-2023/. Zapraszamy do kontaktu!

Twoje dziecko uwielbia aktywność fizyczną lub chcesz je zachęcić do uprawiania sportu? Obóz sportowy może okazać się doskonałym rozwiązaniem! Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na taki wyjazd i jakie płyn¹ z tego korzyœci?