Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Pomysł na aktywne ferie zimowe – przegląd ofert obozów narciarskich dla dzieci i młodzieży

Skiers on the ski lift riding up at ski resort with beautiful background of snow-covered slopes, forests, hills in Bukovel, Ukraine

Pomysł na aktywne ferie zimowe – przegląd ofert obozów narciarskich dla dzieci i młodzieży

Ferie zimowe dla miłośników narciarstwa to najbardziej wyczekiwany czas. Dwa tygodnie wakacji można przeznaczyć na udział w zimowym obozie sportowym lub koloniach w kraju, a oferowanych propozycji na zorganizowanie wolnego czasu nie brakuje. Jak spędzić ferie aktywnie, ale jednocześnie bezpiecznie? Przeglądamy oferty obozów narciarskich dla dzieci i młodzieży.


Jak wybrać dobry obóz narciarski?


Ofert obozów zimowych dla dzieci i młodzieży jest naprawdę sporo, ale jak wybrać dobry obóz narciarski? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na doświadczenie organizatora. Starajmy się wybierać najbardziej renomowane i znane firmy, działające na rynku od wielu lat i specjalizujące się w organizowaniu obozów młodzieżowych. Takie firmy posiadają nie tylko ogromne doświadczenie, ale także zatrudniają wykwalifikowaną kadrę wychowawców i opiekunów, a jazdy na nartach czy snowboardzie uczą profesjonalni instruktorzy.

Bardzo często zdarza się, że dzieci i młodzież jadące na obóz po raz pierwszy, chcą koniecznie powtórzyć to w kolejnych latach. Wszystko za sprawą świetnych opiekunów i instruktorów narciarstwa, którzy najczęściej są maniakami sportów zimowych, a ich zaangażowanie, pasja i wieloletnia praktyka skutecznie zachęcają młodzież do aktywności. Warto w tym miejscu docenić na przykład młodzieżowe obozy narciarskie dla młodzieży organizowane przez Kocham Wakacje.

Jakie atrakcje oferują obozy narciarskie za granicą?


Najwięcej ofert narciarskich obozów młodzieżowych dotyczy takich krajów jak Włochy, Austria i Słowacja. Wszystko za sprawą dużych i świetnie przygotowanych ośrodków narciarskich, a także sporej różnorodności — od stoków bardzo łatwych i łagodnych po ambitne trasy dla dobrze jeżdżącej młodzieży.

Obozy zimowe w Austrii organizowane są m.in. w Salzburgerlandzie i Karyntii, gdzie panują doskonałe warunki narciarskie. Jedną z najbardziej popularnych destynacji jest Zell am See. To nowoczesny ośrodek narciarski, gdzie dostępnych jest ponad 400 km tras narciarskich o każdym stopniu trudności, stuprocentowa gwarancja śniegu na lodowcu, a także możliwość jazdy na nartach biegowych, skitouringu, sankach i wędrówek na rakietach śnieżnych.

W trakcie obozu oprócz codziennej jazdy na nartach zapewnione są również atrakcje po nartach, czyli alpejskie aprčs-ski. Wśród najbardziej popularnych propozycji znajdziemy relaks w Tauren SPA, czyli alpejskich termach z oszałamiającym widokiem na Wysokie Taury, wypady na lodowisko, dyskoteki i nocną jazdę na nartach. Za dziesięciodniowy obóz w tym regionie zapłacimy ok. 3 tys. zł.

Obozy zimowe we Włoszech mają równie wiele do zaoferowania, a polecane dla młodzieży miejsca to Madonna di Campiglio, San Martino Di Castrozza, Livigno oraz Bormio. Każdego dnia dzieci i młodzież mogą szkolić się pod okiem instruktorów, korzystać z popołudniowego chilloutu na termach w Bormio, zakupach w Livigno czy jeżdżąc wieczorem na legendarnych stokach Stelvio i Santa Catarina. Za dziesięciodniowy obóz we Włoszech zapłacimy ok. 2700 zł.

Obozy narciarskie dla dzieci organizowane w Polsce


Oferta obozów zimowych obejmuje najczęściej kilka najbardziej popularnych miejscowości, które słyną z doskonałej bazy narciarskiej. Są nimi Zakopane, Białka Tatrzańska, Wisła, Szczyrk i Muszyna. W programie obozów nie brakuje nauki jazdy na nartach, relaksu na termach, szaleństwa w największych aquaparkach oraz zwiedzania najciekawszych miejsc. To tylko kilka propozycji przygotowanych przez organizatorów, ponieważ w programach obozów nie wieje nudą. Za obóz młodzieżowy w Polsce zapłacisz odrobinę mniej, ok. 2 tys. zł.

Młodzieżowe obozy narciarskie od wielu lat cieszą się niezwykle dużą popularnością wśród miłośników zimowego szaleństwa. To także doskonała okazja do nauki i szlifów narciarstwa dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem. Z roku na rok oferta biur podróży i organizatorów obozów narciarskich dla dzieci mocno się rozbudowuje. Bez wątpienia, warto postawić na taką formę aktywnego wypoczynku, która przyniesie dziecku wiele korzyści. Pamiętajmy, że dobra zabawa i wypoczynek są istotne, dlatego wybierajmy tylko sprawdzonych organizatorów zimowego wypoczynku.