Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Dodatkowe ubezpieczenie dziecka w podróży - czy warto?

Wspólne wakacje rodzinne to wspaniały czas, pełen beztroski i niezapomnianych przygód. Jak jednak przygotować się do wyjazdu, aby być przygotowanym na każdą ewentualność? Jednym z obowiązkowych elementów jest posiadanie ubezpieczenia od nieszczęśliwego wypadku i ubezpieczenia zdrowotnego zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Co jednak z dzieckiem, które z nami podróżuje? Czy wystarczy ubezpieczenie rodzica, czy niezbędne jest wykupienie osobnej opcji, jaką jest ubezpieczenie dziecka

 

Ubezpieczenie dziecka - co musisz wiedzieć o ogólnych warunkach ubezpieczenia

W większości przypadków, kiedy dziecko ukończyło już 7 rok życia obejmuje je ubezpieczenie szkolne. Takie ubezpieczenie jednak nie obejmuje wszelkich ewentualności, które mogą mieć miejsce podczas wspólnych wakacji organizowanych przez biuro podróży lub nauczyciela w ramach wycieczki szkolnej. Tego typu ochrona ubezpieczeniowa często nie obejmuje istotnej kwestii ubezpieczenia OC, które daje gwarancje, chociażby wypłaty odszkodowania za zgubiony bagaż podczas transportu do miejsca lub z miejsca docelowego. 

Analogiczna sytuacja może zdarzyć się w przypadku wykupienia wycieczki z biura podróży. Mimo że wszystkie formalności są dopięte na ostatni guzik często brakuje takich elementów, jak ubezpieczenie NNW i OC. Jeżeli takie zabezpieczenie znajdzie się w podpisywanej umowie, mimo wszystko warto zdecydować się na indywidualne ubezpieczenie NNW, które jest gwarantem lepszych warunków oraz wysokości kwot ewentualnie wypłacanych odszkodowań https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-turystyczne-dla-dziecka-na-wakacje/

 

Co wiemy o zakresie ubezpieczenia - jakie są warunki umowy ubezpieczenia?

Zanim zdecydujesz się na zawarcie umowy obejmującej dodatkowe ubezpieczenie dziecka, warto zapoznać się ze wszystkimi warunkami i gwarancjami zawartymi w dokumencie. Dobrze skonstruowana umowa ubezpieczeniowa powinna zawierać pokrycie takich zdarzeń jak pobyt w szpitalu i rekompensatę za koszty leczenia. Wszelkie koszty powinny zostać zrefundowane w oparciu o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zawarcie w umowie ubezpieczenia NNW jest koniecznym elementem zawierającym standardowe procedury ubezpieczenia. Kolejno polisa OC to bardzo przydatna kwestia, w szczególności, gdy dziecko należy do bardziej żywiołowych pociech i często naraża rodziców na konieczność pokrycia różnego rodzaju szkód. Wszelkie tego typu zdarzenia mogą być wypłacone z zawartej polisy odpowiedzialności cywilnej. 

Dodatkowe treści znajdujące się w umowie z ubezpieczycielem mogą dotyczyć ochrony bagażu oraz nieszczęśliwych następstw wynikających z uprawiania sportu podczas wyjazdu wakacyjnego. 

 

Koszty ubezpieczenia - jak wnioskować o polisę? 

Sumy ubezpieczenia dziecka wcale nie są zbyt wysokie, a tym bardziej wygórowane na możliwe wypłaty odszkodowań i zwroty poszczególnych kosztów wynikających z poniesionych strat podczas rodzinnego wypoczynku. Niezwykle ważną rzeczą jest to, że nie ma konieczności, abyś osobiście odwiedzał agenta ubezpieczeniowego. W tej chwili wszelkie formalności możesz załatwić bez wychodzenia z domu drogą internetową. 

Dostępny na stronie wakacyjnapolisa.pl kalkulator umożliwi ci dokładne obliczenie składki ubezpieczenia, które zagwarantuje spokojne spędzanie czasu wolnego i wypoczynek bez zbędnych nerwów.