Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Przygotuj się do podróży, zaufaj profesjonalistom!

Podróże po całym świecie są dzisiaj standardem. Przemieszczamy się coraz częściej, co ułatwia nam bardzo szybki transport. W kilka godzin możemy znaleźć się w zupełnie innym miejscu, w innym kraju, a nawet na innym kontynencie. Przygotuj się do podróży przed wyjazdem, by uniknąć przykrych niespodzianek i sprawić, że podróż upłynie przyjemnie i bezpiecznie!

 

Cenne rzeczy dla bezpiecznej podróży

Wyruszając w podróż własnym samochodem, jedną z najważniejszym kwestii, których trzeba dopilnować są dobre opony. To one wpływają na bezpieczeństwo podczas jazdy w każdych warunkach. Doskonałe opony letnie możesz znaleźć w ofercie tego sklepu: https://noweopony.pl/opony/letnie. Oprócz opon, każdy samochód warto dokładnie przejrzeć, by uniknąć niespodziewanych awarii. Oprócz stanu opon, przed każdą podróżą warto sprawdzić, czy w aucie znajduje się zestaw naprawczy, klucz do kół oraz podnośnik. Może on przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Pamiętaj, że używanie samochodu do dojazdów do pracy to zupełnie coś innego niż jazda załadowanym autem po autostradzie. Zazwyczaj konieczne jest podwyższenie ciśnienia w oponach, szczególnie, gdy obciążenie jest duże. Pamiętaj, że zużyte, popękane opony stanowią realne zagrożenie podczas jazdy, nie warto więc ryzykować, szczególnie, gdy trasa wiedzie przez autostradę.

Opony to nie jedyne, co powinieneś sprawdzić przed wyjazdem. Warto skontrolować poziom oleju i innych płynów eksploatacyjnych. Nawet, jeżeli na co dzień nie musisz stosować dolewek płynów, na dłuższej trasie może się okazać, że zużycie oleju będzie o wiele większe. Dobrym pomysłem jest także zabranie niewielkiej ilości ze sobą do dyspozycji w razie konieczności dolewki.

Dla naszego bezpieczeństwa podczas podróży niezwykle ważny jest idealny stan hamulców. Sprawdź grubość tarcz hamulcowych, stan klocków, zacisków oraz przewodów hamulcowych. Skontroluj także poziom płynu hamulcowego. To wszystko ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. 

Wyruszając w każdą podróż,  warto mieć przy sobie naładowany telefon. Pozwoli on na ewentualne wezwanie pomocy w awaryjnych sytuacjach.

 

Przugotuj się do podróży, zaufaj profesjonalistom

Przed każdą podróżą warto wykonać przegląd w autoryzowanej stacji kontroli pojazdów. Nie jesteś w stanie samodzielnie sprawdzić wszystkich elementów we własnym garażu. Profesjonalny przegląd zapewni Ci pełnię bezpieczeństwa i większą pewność, że nagła i niespodziewana awaria samochodu nie popsuje Ci urlopu. Zdecydowanie lepiej jest poświęcić parę chwil na fachowy przegląd niż pozwolić na zniszczenie sobie wymarzonego wyjazdu.