Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Jak spędzić udany rodzinny urlop w Tatrach?

Piesze wycieczki

To podstawa letniego pobytu w Zakopanem. Każdy kto pojawia się w Tatrach musi wybrać się w prawdziwą pieszą podróż po szczytach, stokach i okolicznych dolinach. Przygotowane w Zakopanem trasy będą odpowiadać każdemu - od spokojnych, rodzinnych spacerów po prawdziwe zdobywanie szczytów górskich po całodniowej wspinaczce.

Stoki narciarskie

To miejsce na którym najwięcej czasu spędzają nasi zimowi odwiedzający. Dla każdego fana nart czy snowboardu Zakopanem będzie idealnym miejscem do sportowego szaleństwa. Bogaty wybór stoków i instruktorów pozwoli na świetną zabawę osobom w każdym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Dodatkowo w okolicy znajdzie się dużo mniejszych górek idealnych podczas dziecięcych zabaw na sankach.

Skoki narciarskie

To coroczne święto sportu odbywające się w Zakopanem. Setki kibiców zjeżdżają do naszego miasta, aby zobaczyć zawody Pucharu Świata. Niestety niełatwo zdobyć na nie bilety. Warto sprawdzić kalendarz imprez, w tym letnich, i zobaczyć równie ciekawe zmagania na niższych szczeblach tego sportowego rzemiosła.

Paintball Paintme.pl

Jest to dość oryginalna opcja spędzania rodzinnego czasu. Jeśli jednak przyjechaliście większą grupą, a wśród Was jest sporo młodzieży może to być idealna rozrywka. Zdecydowana odmiana od spokojnych wycieczek, zwiedzania i obserwacji przyrody. Atrakcja pełna akcji, adrenaliny i współzawodnictwa.

Escape Room Eschouse.pl

Dziś Escape Room można znaleźć już prawie w każdym mieście. Będzie to jednak idealna zapasowa rozrywka na deszczowe dni. Jeśli nie wybieracie się danego dnia w góry, ani na stok narciarski możecie spędzić czas rozwiązując ciekawe zagadki.

Park linowy Park-Przygody-Gubalowka.pl

Odrobina wysiłku fizycznego jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Jeśli piesze wycieczki to dla Was za mało warto spróbować swoich sił w parku linowym. Różne poziomy trudności i dobrze dobrane trasy pozwolą aktywnie spędzić czas wszystkim członkom Waszej rodziny.

Wyjazd OFFROAD

Idealna opcja dla rodzin w której znajdziemy fanów motoryzacji. Nie wszystkie miejsca trzeba zwiedzać na pieszo. Do niektórych z nich można dojechać specjalnie dobranym samochodem terenowym z napędem 4x4. 

Zimowe, tradycyjne Kuligi w Zakopanem - Kulig-Zakopane.eu

Ostatnia już propozycja z naszej strony. Wydaje nam się, że idealnym sposobem na spędzenie zimowego wieczoru w Tatrach jest tradycyjny kulig saniami. Pędzące konie, a za nimi przepiękne sanie z Twoją rodziną, a po wszystkim ognisko i pieczone kiełbaski.

Jedną z dostępnych opcji jest wypoczynek nad jeziorem, który zaraz po morzu i górach cieszy się największą popularnością. Czy warto wybrać się na wakacje nad wodę?

Zalety

Ochłoda w gorące dni lata. To pierwsza i oczywista zaleta odpoczynku nad wodą. Jezioro daje wspaniałą ulgę w gorące dni wakacji, a dodatkowo plaże hotelowe oferują opiekę ratownika medycznego, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem podczas wodnych figli. Dzięki temu, i my, i nasze dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

Nad jeziorem zazwyczaj panują także mniejsze tłoki, niż jak ma to miejsce nad morze. Sprzyja to relaksowi i stwarza bardziej kameralne warunki do wypoczynku.

Nad jeziorem możemy także wypoczywać w różnych formach: żeglując, pływając na rowerach wodnych czy kajakach. Wiele hoteli w swojej ofercie posiada gamę aktywności dla całej rodziny nad wodą – tak że podczas tygodniowego pobytu nikt nie będzie się nudził!

Odpoczynek na plaży to także czas, kiedy możemy nadrobić dawno zalegającą na regale książkę czy serial. Możemy wreszcie odpocząć od ciągłego biegu i wysiłku, wylegując się na słonecznej plaży.

Co ważne, przy hotelowych plażach znajdziemy wygodne ubikacje i całą infrastrukturę służącą wypoczynkowi, taką jak restauracja hotelowa czy bar, a także place zabaw dla najmłodszych. Wszystko po to, by móc w pełni korzystać z urlopu. W wakacje możemy wzbogacić się o piękną opaleniznę, kilka beztroskich wspomnień i spędzić czas z naszymi najbliższymi.

Wady

Wypoczynek nad wodą w hotelach z reguły jest dosyć kosztowną formą spędzania urlopu. W ramach tej ceny znajduje się oczywiście pełen pakiet usług, które ten urlop czynią bardzo wygodnym, jednak liczyć się trzeba z tym, że warto odłożyć na wakacje tego typu trochę gotówki.

Kolejną wadą może być fakt, że chcąc nie chcąc, wypoczywając nad wodą jesteśmy uzależnieni od pogody. Deszcze nie sprzyjają beztroskim kąpielom, dlatego warto zdecydować się na wypoczynek w hotelu posiadającym strefę SPA. Dzięki temu, nawet żadne załamanie pogody nie będzie nam straszne.

Nad wodą znajdują się także komary, jednak ma to miejsce w wielu lokalizacjach bliskich naturze. Problem komarów można prosto rozwiązać, stosując na przykład naturalne olejki z lawendy, eukaliptusa czy trawy cytrynowej, które skutecznie odstraszają różnego rodzaju owady i rozcieńczone są bezpieczne także do użytku dzieci (jednak trzeba pamiętać, by zachować szczególną ostrożność w przypadku dzieci poniżej 3 roku życia oraz kobiet w ciąży).

Jak widać, plusów spędzania urlopu nad jeziorem jest więcej, niż minusów. Wakacje w wodzie zdają egzamin!

Każda rodzina jest inna. Dlatego idealny weekend dla członków familii będzie znacząco różnił się od siebie w zależności od osób, które pojawią się w Zakopanem. Niezależnie od tego jak lubicie spędzać wspólnie czas, w Tatrach każdy znajdzie miejsce dla siebie. Specjalnie dla wszystkich rodzin planujących pobyt w Tatrach przygotowaliśmy kilka wskazówek na temat lokalnych atrakcji, które ułatwią miłe spędzenie wspólnego czasu.