Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Najwygodniejsze buty dla Twojego dziecka w zasięgu ręki!

Wybierając buty dla dziecka należy zwrócić uwagę na parę aspektów, które mogą okazać się kluczowe w prawidłowym rozwoju malucha. Aby Twoja pociecha mogła w pełni korzystać z otaczającego je świata, na pewno przyda jej się komfortowe obuwie, które zapewni dobrą przyczepność w każdych warunkach.

Buty trekkingowe dla dzieci

Zadbaj o wygodne obuwie dziecka na szlaku, dzięki dobrze dopasowanym butom trekkingowym. Tego rodzaju buty to idealny wybór na górskie wędrówki. Dzięki nim stopa dziecka jest dobrze zabezpieczona, a skórzana podeszwa idealnie dopasowuje się do stopy malucha, co daje mu pełną swobodę ruchów oraz przestrzeń na oddychanie skóry. Szeroka gama produktów pozwala Ci na duży wybór, jednak warto wiedzieć, jakie buty przydadzą się w różnych sytuacjach.

Niskie buty trekkingowe dla malucha

Niskie buty trekkingowe doskonale nadadzą się na krótkie, mniej wymagające trasy, na których maluch nie zmęczy się za bardzo. Takie obuwie jest zwykle bardzo lekkie, dzięki czemu nie obciążają dodatkowo stopy. Oferują dodatkowo antypoślizgową podeszwę, co idealnie sprawdzi się w czasie deszczu lub zaraz po nim. Dziecięce buty trekkingowe powinny być mocne i sztywne, ale jednocześnie bardzo podatne na nierówność powierzchni, dodatkowo oddychający materiał gwarantuje całkowity komfort nawet w letnie upały.

Planujesz górską wycieczkę z dzieckiem? Zainwestuj w wysokie buty trekkingowe 

Natomiast wysokie buty trekkingowe są stworzone na dłuższe górskie wycieczki, które wymagają dodatkowego usztywnienia kostki. Gumowe lub skórzane wykończenie nad linią podeszwy dobrze zabezpiecza przed przemoczeniem butów np. po wejściu w kałużę. Wybierając wysokie trapery dla małych dzieci należy również zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar. Nie warto brać rozmiaru "na styk" lub za małego, ponieważ będzie to bardzo niekomfortowe. Decydując się na trochę większy but, masz gwarancje swobody stopy, jednak należy pamiętać, aby nie był zbyt luźny, tak aby dziecko nie nabawiło się nieprzyjemnych bąbli lub otarć.

Zadbaj o wygodne buty dla dziecka na szlaku

Jeśli planujesz wakacje w górach z maluchami i nie chcesz, aby ominęły wszystkie ciekawe wędrówki, dobrym pomysłem będą tutaj sandały trekkingowe, które przepuszczają powietrze, równocześnie dobrze amortyzują stopę dziecka. Buty górskie cechują się dobrą oddychalnością materiału, dzięki czemu uchronisz stopy przed przegrzaniem nawet w upalne dni. Pamiętaj, że pierwsze buty trekkingowe dla dziecka powinny być jak najlżejsze, ponieważ musi się ono przyzwyczaić do ciężaru danych butów, co z pewnością  nie będzie łatwe.

Zapraszamy do zakupu wytrzymałych butów dla dzieci https://riccardo.pl/marki/bobux. Dzięki nim Twój maluch będzie odczuwał komfort podczas całej wycieczki i będzie mógł się cieszyć wspaniałą przygodą bez nieprzyjemnych przygód.