Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Gdzie na ferie zimowe? Te propozycje to pewniaki

Polskie ośrodki narciarskie

Choć wielu doświadczonych narciarzy kręci nosem na ofertę rodzimych ośrodków, to na pewno warto dać im szansę. Trzeba przyznać, że polskie kurorty dynamicznie się rozwijają, oferują coraz wyższy standard, a przy tym są całkiem konkurencyjne cenowo – nie tylko w porównaniu z Austrią czy Włochami, ale także Czechami czy Słowacją.

Jeśli chodzi o polecane ośrodki narciarskie w Polsce, to na pewno warto tutaj wymienić:

Zakopane – nawet jeśli nie jeździcie na nartach

„Zakopane” to jedna z pierwszych odpowiedzi, jaka nasuwa się na pytanie „gdzie na ferie zimowe?” Zimowa stolica Polski wciąż jest świetnym kierunkiem turystycznym, w dodatku nie tylko dla osób, które jeżdżą na nartach. Zakopane ma przebogatą ofertę atrakcji dla najmłodszych, od kolejki linowej na Kasprowy Wierch, przez Dom Strachów, aż po szaleństwa na śniegu i lodzie.

Rodzice również nie powinni się nudzić – mogą podziwiać architekturę zachwycającego stylu zakopiańskiego, a przy dobrej pogodzie zorganizować wyjście na szlak, na przykład do jednej z urokliwych dolinek reglowych.

Rodzinny pobyt w hotelu z basenami termalnymi

To idealna propozycja na ferie zimowe dla całej rodziny. Wybierając się na Podhale warto rozważyć pobyt w czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej – przepięknie położonej wsi zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem od Zakopanego. Dlaczego właśnie tam?

Ponieważ goście Hotelu BUKOVINA mają nieograniczony dostęp do strefy basenowej Term BUKOVINA (https://www.termybukovina.pl), jednego z najnowocześniejszych kompleksów w Europie. Jest on zasilany wodą termalną pozyskiwaną z głębokości 2400 metrów, zawierającą aż 28 cennych składników mineralnych.

Dorośli docenią zdrowotne właściwości wody termalnej, ciesząc się totalnym relaksem w jacuzzi, basenach (temperatura wody wynosi od 30 do 38 stopni Celsjusza) oraz rozbudowanej strefie SPA m.in. z 8 saunami.

Z kolei najmłodsi mają do dyspozycji rewelacyjne zjeżdżalnie, dlatego rodzice z całą pewnością będą mieć dość czasu tylko dla siebie. Mogą go wykorzystać np. do skorzystania z bogatej oferty Wellness BUKOVINA, gdzie do wyboru są różnego rodzaju zabiegi i masaże, w tym dla dwojga.

Odkrywanie mniej popularnych atrakcji turystycznych

Ferie zimowe warto również wykorzystać do nadrobienia zaległości podróżniczych i odkrycia uroków naszego kraju. Mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych znajdziemy np. w Małopolsce, gdzie godna polecenia jest wizyta w zabytkowej kopalni soli w Wieliczce czy w Ojcowskim Parku Narodowym.

Nieoczywistych destynacji turystycznych warto szukać również w województwach wschodnich (szczególnie na Lubelszczyźnie), na Kaszubach czy w Borach Tucholskich – czasami są one dosłownie rzut beretem od domu.

Ferie zimowe 2022 – terminy

W 2022 roku ferie zimowe ponownie mają być podzielone na kilka terminów przypisanych poszczególnym województwom. To dobra informacja, ponieważ najprawdopodobniej najatrakcyjniejsze kierunki unikną wielkiego zatłoczenia, co powinno się przełożyć na wyższy komfort turystów.

Poniżej podajemy terminy ferii zimowych 2022:

Niezależnie od tego, w jakim terminie przydają ferie dla Twojego województwa, skorzystaj z naszych propozycji i wybierz najatrakcyjniejszy oraz dostępny na własną kieszeń sposób spędzenia krótkiego zimowego urlopu. Inne ciekawe pomysły na ferie znajdziesz również w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/gdzie-na-ferie-zimowe-najlepsze-propozycje-dla-rodzin-z-dziecmi.

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami i choć wcześniej czekają nas przygotowania do świąt, to w wielu domach już trwają rozważania nad wyborem kierunku rodzinnego wyjazdu. Coraz więcej Polaków może sobie pozwolić na zimowy wypad. Póki co królują polskie kurorty narciarskie, natomiast z roku na rok rośnie też zainteresowanie ośrodkami w Alpach czy w czeskich Karkonoszach. Wciąż zastanawiasz się, gdzie jechać na ferie zimowe? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, nie tylko dla narciarzy.