Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Kocyki dla dziecka - warto w nie zainwestować?

W każdej wyprawce dziecka znajdują się przedmioty mniej i bardziej ważne. Nie zmienia to jednak faktu, że bez kocyka po prostu nie można się obejść. Dzieci uwielbiają się w nie wtulać, a przyjemny materiał często imituje im ciepło, którego normalnie dostarcza rodzic. Kocyki dla dzieci mogą być wykonane z różnych materiałów i w dowolnej kolorystyce, a po co właściwie nam ten przedmiot?

Kocyki to otulania niemowlaka - dlaczego tak ważne?

Pierwsze dni po urodzeniu, dziecko doświadcza niewyobrażalnego stresu. Nie ma jeszcze pełnej świadomości co się wokół niego dzieje, a także nie potrafi bezpośrednio wyrazić swoich potrzeb i ich zakomunikować. To trudny czas także dla rodziców, którzy stają na głowie, by ich pociechom niczego nie brakowało.

To właśnie z powodu ogólnego stresu i trudnego wyzwania pojawienia się na świecie, warto zapewnić dziecku i sobie odrobinę przyjemności. Kocyk jest wspaniałą alternatywą dla innych materiałów do otulania dziecka. Daje mu nie tylko przyjemne ciepło, ale wrażenie, że bliska osoba jest cały czas przy nim. Kocyki będą z dzieckiem przez cały jego okres niemowlęcy. Towarzyszą dzieciom na czas drzemki, podczas spacerków, a także po kąpieli. Jeśli zawiniesz kocyk w subtelny kokon to może on również zastąpić klasyczny rożek i zminimalizować koszty całej wyprawki!

Ile kocyków kupić i z jakiego materiału?

Dobrze mieć na początek przynajmniej 2 kocyki wykonane, czy to z bawełny organicznej, czy muślinu. Dlaczego 2 kocyki to minimum? W pierwszych miesiącach życia dzieciom zdarza się ulewać pokarm. O zabrudzenie pościeli, kocyka, rożka, czy piżamki nie trudno, dlatego dobrze mieć w zanadrzu jakąś alternatywę. Dobrej jakości kocyk wystarczy przepłukać w niskiej temperaturze i wysuszyć. 2 komplety kocyków powinny zatem wystarczyć.

Pamiętaj, że wielu producentów wyposażenia i akcesoriów dla dzieci kusi rodziców niższą ceną produktów, ale... lepiej kupować w sprawdzonych miejscach. Koce dla dzieci powinny być wykonane z bawełny ponieważ tylko takie umożliwiają skórze oddychanie i są bezpieczne. Sprawdź takie bezpieczne kocyki na: https://bamboli.pl/66-kocyki-dla-dzieci

Jeśli szykujesz wyprawkę dla dziecka to pewnie stajesz przed mnóstwem pytań o konieczność zakupu poszczególnych przedmiotów, a także ich przydatność. Jedno jest pewne - bez porządnych kocyków nie można wyobrazić sobie pierwszych miesięcy dziecka. Bo to właśnie miły w dotyku materiał i ciepło kocyka umożliwia spokojny sen malucha oraz drzemkę podczas spacerków.
Sweet little boy sleeps with a toy. Young boy in bed sleeping and hug teddy bear. Little boy, big dreamer. It’s bedtime for baby and bear. With teddy close by he has the softest sweetest dreams