Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Gdzie można latać z Polski bez testów i kwarantanny

Pandemia koronawirusa mocno odbiła się na turystyce, gdyż ze względu na wprowadzone obostrzenia, wiele krajów musiało się zamknąć na turystów. Sytuacja ta powoli się zmienia i coraz więcej państw zdecydowało się na otwarcie granic. Mimo to nie wszędzie będziesz mógł swobodnie podróżować. Sprawdziliśmy, gdzie wyjedziesz bez konieczności wykonywania testów na COVID.


Jakie obostrzenia obowiązują w kraju?

Wprowadzenie szczepień spowolniło nieco transmisję koronawirusa, ale nie wyeliminowało całkowicie ryzyka zakażenia. Mimo że sytuacja staje się coraz bardziej opanowania, to na terenie kraju wciąż obowiązują obostrzenia. Dotyczą one podróżnych i Polaków wracających z zagranicy i wiążą się z koniecznością odbycia kwarantanny. Więcej szczegółów na ten temat przeczytasz w artykule dostępnym na stronie https://rankomat.pl/turystyka/gdzie-mozna-latac-z-polski-bez-testow-i-kwarantanny. Nie każdy będzie musiał się poddać izolacji, gdyż w wielu przypadkach obowiązek kwarantanny został zniesiony. Dotyczy to osób:Zasady odbywania kwarantanny dynamicznie się zmieniają i zależą od aktualnego stanu pandemii. Przed wyjazdem powinieneś więc sprawdzić, jakie obecnie obowiązują obostrzenia w Polsce i w kraju, do którego planujesz podróż.

Gdzie można podróżować bez testów na COVID-19?

Coraz więcej krajów otwiera się na turystów i znosi obowiązujące obostrzenia. Niektóre z nich nie wymagają nawet przeprowadzania testów ani odbywania kwarantanny. Aktualna lista państw, do których możesz bezpiecznie podróżować bez negatywnych wyników testu, prezentuje się następująco:Przed zaplanowanym wyjazdem powinieneś sprawdzić, czy na terenie wymienionych państw nie obowiązuje kwarantanna. Może ona dotyczyć właśnie osób, które nie mogą pokazać negatywnego wyniku testów.

Jak bezpiecznie podróżować w czasach pandemii?

Utrzymywanie dystansu oraz noszenie maseczek ochronnych to wciąż powszechne środki zapobiegawcze mające na celu ograniczenie ryzyka zakażenia się. Oprócz tego przez wyjazdem powinieneś wykupić dobrą polisę, która ochroni Cię przed konsekwencjami finansowymi na wypadek zachorowania. Możesz ją nabyć przez internet, korzystając ze strony https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/. Za pośrednictwem kalkulatora sprawdzisz, które towarzystwo jest w stanie Ci zaproponować najkorzystniejszy wariant ochrony w najniższej cenie.

Dobra polisa turystyczna zagwarantuje bezpieczeństwo Tobie i Twoim najbliższym w czasie wyjazdu. W razie zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, koszty leczenia i udzielenia pomocy medycznej zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Ubezpieczenie pozwoli Ci też zorganizować transport do kraju oraz skorzystać z pomocy prawnej na terenie państwa, w którym aktualnie przebywasz.