Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Jak wybrać meble hotelowe?

Polano Meble – wysokiej jakości meble hotelowe z litego drewnaPo czym rozpoznać dobry hotel? To taki, do którego goście wracają! Podaruj swoim gościom wygodę, o której marzą. Podaruj im komfortowy sen i estetyczne otoczenie, a odwdzięczą się dobrą opinią. Funkcjonalne i pasujące do wnętrza meble pomogą Ci to osiągnąć. Jeśli poszukujesz wskazówek, czym się kierować przy wyborze mebli hotelowych, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz tu podstawowe informacje o meblach hotelowych oraz poznasz wady i zalety mebli z drewna. 

Meble w hotelu – obowiązkowe wyposażenie

Najważniejszym meblem w hotelu jest łóżko. Aby posłużyć wielu różnym gościom, powinno być solidne. Zmorą wielu hoteli są skrzypiące łóżka, które zakłócają odwiedzającym wypoczynek. Jeśli wybierzesz dobrej jakości mebel i będziesz o niego odpowiednio dbać, unikniesz tego problemu. Wybierz materace, które zapewnią gościom komfortowy wypoczynek. Muszą być wytrzymałe, dlatego najlepsze będą piankowe albo sprężynowe. Konieczne, aby materiały, z których wykonany jest materac, nie gromadziły nieczystości i nie powodowały uczuleń. Materac hotelowy powinien posiadać certyfikaty:

Dodatkowo w każdym pokoju muszą znaleźć się szafki nocne dostosowane do wysokości łóżka.  Ważnym elementem wyposażenia jest szafa na ubrania. W każdym pokoju przyda się również biurko lub stół, gdyby gość chciał w spokoju popracować. 

W recepcji hotelu powinna znajdować się wygodna kanapa, na której odwiedzający będą mogli przysiąść oczekując na załatwienie swoich spraw.  

Meble z litego drewna – wady i zalety

Lite drewno to wysokiej jakości naturalne drewno, które spełnia określone normy. Meble z litego drewna, to takie, które w całości został wykonany z tego surowca, bez użycia materiałów drewnopochodnych. 

Meble z litego drewna to duża inwestycja. Ale inwestycja w jakość zawsze się zwraca. Największymi wadami mebli z drewna jest ich cena i ciężar. Lite drewno jest znacznie cięższe niż produkty drewnopochodne, takie jak sklejka czy płyta MDF. Może to być uciążliwe przy przenoszeniu mebli. Lite drewno ma jednak dużo zalet, które równoważą jego cenę. Dlaczego warto wybrać drewniane meble do hotelu? Oto kilka powodów:

Wytrzymałość. Drewno jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Meble z drewna wytrzymają setki gości korzystających z nich każdego roku.
Długowieczność. Drewno to solidny materiał, który przy dobrej konserwacji wytrzyma kilkadziesiąt lat. Nawet w hotelu. 

Elegancja. Drewniane meble prezentują się efektownie. Są symbolem piękna i ponadczasowej klasyki. Pasują do każdego stylu wnętrzarskiego. 

Zdrowie. Naturalne materiały, takie jak drewno, są przyjazne dla organizmu. Drewno ma właściwości elektrostatyczne, czyli nie przyciąga drobinek kurzu, dzięki czemu jest łatwe do utrzymania w czystości, co jest szczególnie ważne dla osób uczulonych na roztocza. Wybierz produkt, do którego wykonania użyto ekologiczne woski, oleje i lakiery.

Polano Meble – wysokiej jakości meble hotelowe z litego drewna

Postaw na sprawdzoną polską markę. W ofercie sklepu znajdziesz wszystkie meble do hotelu. W tym solidne łóżka hotelowe i wygodne atestowane materace.