Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Międzyzdroje – apartamenty nad morzem,
tuż nad słoneczną plażą

Miasto Międzyzdroje ma 200 lat doświadczenia w uprzyjemnianiu wypoczynku odwiedzającym je gościom. Właśnie w XIX wieku odkryto lecznicze właściwości tamtejszego mikroklimatu, a dotychczasowa wioska rybacka zaczęła przeistaczać się w uzdrowisko. Wtedy powstały wille zdrojowe i park, w którym do dziś można zażywać relaksujących spacerów. Niedługo później, na samym początku XX wieku, zbudowano także słynne molo, które ściąga do apartamentów Międzyzdroje licznych gości. Z powodu czystego powietrza i prozdrowotnego działania wód głębinowych noclegi nad morzem w apartamentach Międzyzdroje są szczególnie polecane dla osób mających problemy z drogami oddechowymi.

Międzyzdroje – nocleg blisko Promenady i morza

Dogodnie położone noclegi Międzyzdroje umożliwiają gościom swobodne korzystanie z najpiękniejszych zakątków miasta. Okolica ma charakter uzdrowiskowy, dlatego cieszy oczy przyjemną architekturą i zaprasza do licznych kawiarnianych i restauracyjnych ogródków. Tylko krok wystarczy, aby dotrzeć z apartamentów Międzyzdroje do centralnego punktu miasta, Promenady Gwiazd Międzyzdroje, gdzie odciski dłoni pozostawiło prawie 200 słynnych polskich aktorek i aktorów.

Promenada Gwiazd Międzyzdroje biegnie skrajem plaży. Długość wybrzeża, na którym można bezpiecznie wypoczywać, to aż 6 kilometrów! Od strony miasta zejścia prowadzące na plażę są łagodne i dostępne dla osób z ograniczeniami ruchowymi. W kilku miejscach rozmieszczono wypożyczalnie sprzętów wodnych i atrakcje dla dzieci. Na całej plaży można przebywać ze zwierzętami.

Od wschodu plaża kończy się malowniczym wejściem na Kawczą Górę. To najdłuższe schody na polskim wybrzeżu. Prowadzą na przepiękne klify, z których można podziwiać Bałtyk i panoramę Zatoki Pomorskiej. Osobom wybierającym Międzyzdroje domki nie zabraknie więc miejsc do spacerów i okazji do wdychania zdrowotnego jodu.

Międzyzdroje – apartamenty nad morzem, wśród miejscowych atrakcji

W mieście gwiazd nie może zabraknąć planetarium. Za drobną opłatą można wziąć udział w seansie, podczas którego przeniesiemy się lata świetlne od Ziemi, by obserwować niezwykłe astronomiczne spektakle, a nawet… narodziny Wszechświata! A tuż po zakończeniu pokazu możemy przenieść się w zupełnie inne miejsce – w głębiny oceanów, do których zaprasza oceanarium Międzyzdroje. Ogromne akwaria, w których nad głowami gości pływają rekiny, piranie czy piękne egzotyczne ryby, zrobią wrażenie na wszystkich, niezależnie od wieku.

Niedaleko noclegów Międzyzdroje goście znajdą także atrakcje na świeżym powietrzu. Park linowy dla dorosłych i dzieci pozwoli wczuć się w rolę Indiany Jonesa. Z kolei w parku miniatur można zapoznać się z najważniejszymi zabytkami polskiego wybrzeża – i odwiedzić wszystkie za jednym razem! Międzyzdroje zapraszają także dużych i małych do odwiedzin w miejscowej papugarni, gdzie przywitają Was bajecznie kolorowe ptaki z różnych zakątków świata.

Noclegi Międzyzdroje, czyli apartament w centrum tras spacerowych

Miasto przygotowało kilka tras wycieczkowych z myślą o rodzinach w różnym wieku. Okolicę można poznać, wybierając się na przechadzkę tak zwaną „dużą pętlą”, liczącą 4 kilometry trasą po licznych atrakcjach Międzyzdrojów. „Mała pętla” jest nieco krótsza i bardziej przystępna dla dzieci.

Bardziej doświadczeni piechurzy mogą ruszyć na wyprawę jednym z siedmiu szlaków i ścieżek przyrodniczych prowadzących po okolicznych lasach i łąkach. Wytyczony został także szlak rowerowy, a nawet szlaki samochodowe o tematyce przyrodniczej i historycznej. Specjalnie zaopiekowani poczują się także wielbiciele wędkarstwa, którym Międzyzdroje zapewniają mapkę występowania najciekawszych ryb.

Apartament Międzyzdroje – komfortowy wypoczynek w bezpiecznych warunkach

Wszystkie apartamenty Międzyzdroje oferowane przez Sun & Snow przygotowane są z dbałością o bezpieczeństwo gości. W każdym z nich przestrzegane są procedury COVID-19, dzięki którym mogą Państwo być pewni, że nic nie zmąci spokojnego urlopu nad morzem.

Na wyspie Wolin znajduje się miasto, które pokochały gwiazdy – Międzyzdroje. Mowa przede wszystkim o gwiazdach polskiego ekranu, które co roku zjeżdżają na odbywający się w lipcu festiwal. Ale Międzyzdroje oferują także inne gwiezdne atrakcje, jak planetarium czy długie molo i szerokie plaże, skąd w bezchmurne letnie noce można obserwować nieboskłon. Apartamenty Międzyzdroje zapraszają do odwiedzin w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie czyste powietrze i uspokajający szum Bałtyku przypomną, czym naprawdę jest odpoczynek.