Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Wakacje w kraju – ubezpieczenie turystyczne na wyjazdy krajowe

Darmowa opieka w prywatnych placówkach medycznych

W trakcie wakacji nasze życie staje się mniej rutynowe. Więcej podróżujemy i podejmujemy nowe aktywności. W takich sytuacjach zdecydowanie łatwiej o kontuzje, wypadki i inne zdarzenia losowe zagrażające zdrowiu. Polisa turystyczna na wyjazdy krajowe pomaga spędzić urlop bez poczucia ryzyka. W razie potrzeby ubezpieczenie pozwoli na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia także w niepublicznych placówkach, a jeśli będzie to konieczne, podjąć niezbędne leczenie bez długiego oczekiwania, co normalnie mogłoby się wiązać z kosztami.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków

Polisy turystyczne na wyjazdy krajowe bardzo często uwzględniają także ubezpieczenie NNW. Większość Polaków nie posiada pokaźnych oszczędności. Nagły wypadek i uszczerbek na zdrowiu w trakcie wakacji może więc z dnia na dzień zmienić życie rodziny także z ekonomicznego punktu widzenia. Zawarta w ubezpieczeniu turystycznym polisa NNW zabezpiecza w ten sposób interesy osób, które na skutek nieszczęśliwego wypadku ponoszę dodatkowe koszty i przynajmniej czasowo tracą zdolność do wykonywania pracy.

Turystyczna polisa OC

Osobną kwestię stanowi opcjonalna polisa turystyczna OC. Jeśli na skutek nieuwagi czy wypadku jej posiadacze doprowadzą do czyjegoś uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzenia mienia, mogą narazić się na bardzo wysokie koszty, które na szczęście pokryje ubezpieczenie. W trakcie wakacji, gdy przebywamy w popularnych kurortach tłumnie odwiedzanych przez innych turystów, a jednocześnie poruszamy się po słabo znanym terenie, zdecydowanie łatwiej o nieuwagę.

Dodatkowe ubezpieczenie sportowe

Ubezpieczenia turystyczne na wyjazdy krajowe powinny szczególnie rozważyć osoby, które w trakcie urlopu zamierzają uprawiać sport. Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę wybieramy, zawsze zwiększa to ryzyko odniesienia kontuzji. W przypadku sportów kontaktowych istnieje także niebezpieczeństwo, że przyczynią się do czyjegoś uszczerbku na zdrowiu. Sportowe ubezpieczenie turystyczne stanowi rozsądne rozwiązanie, zwłaszcza że w jego ramach możemy także dodatkowo ubezpieczyć sprzęt sportowy, który nierzadko prezentuje bardzo wysoką wartość. 

Korzystając z internetowej porównywarki ubezpieczeń turystycznych, takiej jak KioskPolis.pl (https://kioskpolis.pl/), wystarczy w formularzu ubezpieczeniowym zaznaczyć sportowy cel wyjazdu oraz ewentualny wyczynowy charakter uprawiania konkretnej dyscypliny. Wówczas wśród dostępnych ofert ukażą się te, zawierające ubezpieczenie dla osób uprawiających sport.

Rekompensata poniesionych kosztów

Ubezpieczenie turystyczne obowiązujące w Polsce ma jeszcze jedną ciekawą opcję. Pozwala ubezpieczyć się od utraty poniesionych kosztów w wyniku zdarzeń losowych, do których najczęściej należą anulowane rezerwacje noclegów. W czasie wciąż dość niepewnej sytuacji epidemiologicznej taka opcja może okazać się bardzo opłacalnym rozwiązaniem.

Aby znaleźć odpowiednią polisę, wystarczy skorzystać z internetowej porównywarki, na przykład pod adresem: https://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/?stepKey=travelDetails.

Jedną z dostępnych opcji jest wypoczynek nad jeziorem, który zaraz po morzu i górach cieszy się największą popularnością. Czy warto wybrać się na wakacje nad wodę?

Zalety

Ochłoda w gorące dni lata. To pierwsza i oczywista zaleta odpoczynku nad wodą. Jezioro daje wspaniałą ulgę w gorące dni wakacji, a dodatkowo plaże hotelowe oferują opiekę ratownika medycznego, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem podczas wodnych figli. Dzięki temu, i my, i nasze dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

Nad jeziorem zazwyczaj panują także mniejsze tłoki, niż jak ma to miejsce nad morze. Sprzyja to relaksowi i stwarza bardziej kameralne warunki do wypoczynku.

Nad jeziorem możemy także wypoczywać w różnych formach: żeglując, pływając na rowerach wodnych czy kajakach. Wiele hoteli w swojej ofercie posiada gamę aktywności dla całej rodziny nad wodą – tak że podczas tygodniowego pobytu nikt nie będzie się nudził!

Odpoczynek na plaży to także czas, kiedy możemy nadrobić dawno zalegającą na regale książkę czy serial. Możemy wreszcie odpocząć od ciągłego biegu i wysiłku, wylegując się na słonecznej plaży.

Co ważne, przy hotelowych plażach znajdziemy wygodne ubikacje i całą infrastrukturę służącą wypoczynkowi, taką jak restauracja hotelowa czy bar, a także place zabaw dla najmłodszych. Wszystko po to, by móc w pełni korzystać z urlopu. W wakacje możemy wzbogacić się o piękną opaleniznę, kilka beztroskich wspomnień i spędzić czas z naszymi najbliższymi.

Wady

Wypoczynek nad wodą w hotelach z reguły jest dosyć kosztowną formą spędzania urlopu. W ramach tej ceny znajduje się oczywiście pełen pakiet usług, które ten urlop czynią bardzo wygodnym, jednak liczyć się trzeba z tym, że warto odłożyć na wakacje tego typu trochę gotówki.

Kolejną wadą może być fakt, że chcąc nie chcąc, wypoczywając nad wodą jesteśmy uzależnieni od pogody. Deszcze nie sprzyjają beztroskim kąpielom, dlatego warto zdecydować się na wypoczynek w hotelu posiadającym strefę SPA. Dzięki temu, nawet żadne załamanie pogody nie będzie nam straszne.

Nad wodą znajdują się także komary, jednak ma to miejsce w wielu lokalizacjach bliskich naturze. Problem komarów można prosto rozwiązać, stosując na przykład naturalne olejki z lawendy, eukaliptusa czy trawy cytrynowej, które skutecznie odstraszają różnego rodzaju owady i rozcieńczone są bezpieczne także do użytku dzieci (jednak trzeba pamiętać, by zachować szczególną ostrożność w przypadku dzieci poniżej 3 roku życia oraz kobiet w ciąży).

Jak widać, plusów spędzania urlopu nad jeziorem jest więcej, niż minusów. Wakacje w wodzie zdają egzamin!

W 2020 roku wakacje przebiegają inaczej niż dotychczas. Panująca sytuacja sprawia, że wiele polskich rodzin zrezygnowało z zagranicznych wyjazdów, postanawiając spędzić zasłużony urlop w kraju. Czy w takiej sytuacji należy zrezygnować z ubezpieczenia turystycznego? Niekoniecznie! Oto zalety polisy turystycznej obowiązującej w kraju.