Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Powody, dla których warto wypożyczyć samochód
będąc w Norwegii

1. Ekonomia, klasa i niezawodność

Jeśli zdecydujesz się wypożyczyć samochód w Norwegii, możesz być pewien, że będzie to pojazd niezawodny, dobrze się prezentujący i... charakteryzujący się niskim zużyciem paliwa. Norwegowie cenię sobie takie właśnie rozwiązania, dlatego wybierając samochody, czy to prywatne, czy te, które wypożyczają, stawiają na jakość, estetykę i oszczędności. Np. na https://sunndalbilutleie.no/pl/ możesz wybrać spośród dziesiątek modeli samochodów osobowych i dostawczych m.in. marki Volkswagen. Parking wypożyczalni zajmują pojazdy doskonale sprawne i eleganckie, a przy tym gwarantujące minimum kosztów. Taka opcja z pewnością się opłaca.

2. Oszczędność czasu i pieniędzy

Wypożyczenie samochodu w Norwegii to oszczędności generowane nie tylko przez sprawne, ekonomiczne w eksploatacji pojazdy. To także brak konieczności ponoszenia wydatków związanych z podróżowaniem wieloma różnymi środkami transportu publicznego, czy też jeszcze droższymi w takim zestawieniu taksówkami (początek Taxi to 60 -130 NOK, 1 km wg normalnej taryfy to ok. 15 - 20 NOK). Samochód to z pewnością także oszczędność czasu - możesz dotrzeć bezpośrednio w dowolne miejsce, bez przesiadek, czy oczekiwania na tramwaj, autobus, czy metro.

3. Wygoda podróżowania

Do wygody podróżowania samochodem nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Komfort ten możesz swobodnie dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań, bowiem oferta wypożyczalni samochodów jest naprawdę szeroka. Mały, miejski samochód, coś dla całej rodziny, samochód dostawczy dla Twojej firmy lub bus, gdy podróżujesz w większym towarzystwie - z łatwością wybierz optymalne rozwiązanie.

Poruszanie się po Norwegii wypożyczonym samochodem zapewni Ci pełną mobilność i umożliwi optymalizację czasu podróży. Jeśli chcesz np. zwiedzić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, opcja wypożyczonego samochodu będzie najlepsza.

4. Swoboda, zwłaszcza jeśli nie znasz języka

Jeśli poszukujesz opcji, która zakłada brak konieczności posługiwania się językiem norweskim lub nie czujesz się swobodnie w komunikowaniu się w jakimkolwiek języku obcym, wypożyczenie samochodu znacząco ograniczy Twój kontakt z lokalną mową. Samochodem łatwiej będzie Ci poruszać się po mieście, którego nie znasz - wszędzie doprowadzi Cię nawigacja. Tutaj odpada konieczność kupowania biletów komunikacji publicznej, czy pytania o drogę.

5. Zwiedzisz więcej

Norwegia, jak i samo Oslo oferują wiele interesujących miejsc wartych zobaczenia. Pałac Królewski i Ratusz, Viking Ship House, Munch Museum, Frogner Park, Vigeland Museum i Holmenkollbakken, a także Muzeum Robotników, Muzeum Narodowe i Twierdza Akershus to tylko część atrakcji Oslo i okolic miasta. Z pewnością chciałbyś zobaczyć więcej, także wybierając się w inne zakątki kraju. Samochód w takiej podróży będzie niezastąpiony. W krótszym czasie będziesz mógł dotrzeć do większej ilości miejsc i atrakcji turystycznych. 

6. Wiele możliwości - na rodzinną wycieczkę i gdy prowadzisz firmę

Wynajem samochodu to dobra opcja nie tylko na zwiedzanie Norwegii, ale także jeśli planujesz tam remont, przeprowadzkę, czy prowadzenie firmy. Dostępność pojazdów dedykowanych różnym zadaniom, także w trudnym terenie, jest imponująca. Dodatkowym plusem są elastyczne warunki w zakresie czasu, na jaki możesz wypożyczyć samochód  – na jeden dzień, tydzień, miesiąc, pół roku lub dłużej. Wypożyczysz zatem samochód na weekendową wycieczkę, jak i na czas remontu, czy długoterminowo - dla swojej firmy.

Jedną z dostępnych opcji jest wypoczynek nad jeziorem, który zaraz po morzu i górach cieszy się największą popularnością. Czy warto wybrać się na wakacje nad wodę?

Zalety

Ochłoda w gorące dni lata. To pierwsza i oczywista zaleta odpoczynku nad wodą. Jezioro daje wspaniałą ulgę w gorące dni wakacji, a dodatkowo plaże hotelowe oferują opiekę ratownika medycznego, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem podczas wodnych figli. Dzięki temu, i my, i nasze dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

Nad jeziorem zazwyczaj panują także mniejsze tłoki, niż jak ma to miejsce nad morze. Sprzyja to relaksowi i stwarza bardziej kameralne warunki do wypoczynku.

Nad jeziorem możemy także wypoczywać w różnych formach: żeglując, pływając na rowerach wodnych czy kajakach. Wiele hoteli w swojej ofercie posiada gamę aktywności dla całej rodziny nad wodą – tak że podczas tygodniowego pobytu nikt nie będzie się nudził!

Odpoczynek na plaży to także czas, kiedy możemy nadrobić dawno zalegającą na regale książkę czy serial. Możemy wreszcie odpocząć od ciągłego biegu i wysiłku, wylegując się na słonecznej plaży.

Co ważne, przy hotelowych plażach znajdziemy wygodne ubikacje i całą infrastrukturę służącą wypoczynkowi, taką jak restauracja hotelowa czy bar, a także place zabaw dla najmłodszych. Wszystko po to, by móc w pełni korzystać z urlopu. W wakacje możemy wzbogacić się o piękną opaleniznę, kilka beztroskich wspomnień i spędzić czas z naszymi najbliższymi.

Wady

Wypoczynek nad wodą w hotelach z reguły jest dosyć kosztowną formą spędzania urlopu. W ramach tej ceny znajduje się oczywiście pełen pakiet usług, które ten urlop czynią bardzo wygodnym, jednak liczyć się trzeba z tym, że warto odłożyć na wakacje tego typu trochę gotówki.

Kolejną wadą może być fakt, że chcąc nie chcąc, wypoczywając nad wodą jesteśmy uzależnieni od pogody. Deszcze nie sprzyjają beztroskim kąpielom, dlatego warto zdecydować się na wypoczynek w hotelu posiadającym strefę SPA. Dzięki temu, nawet żadne załamanie pogody nie będzie nam straszne.

Nad wodą znajdują się także komary, jednak ma to miejsce w wielu lokalizacjach bliskich naturze. Problem komarów można prosto rozwiązać, stosując na przykład naturalne olejki z lawendy, eukaliptusa czy trawy cytrynowej, które skutecznie odstraszają różnego rodzaju owady i rozcieńczone są bezpieczne także do użytku dzieci (jednak trzeba pamiętać, by zachować szczególną ostrożność w przypadku dzieci poniżej 3 roku życia oraz kobiet w ciąży).

Jak widać, plusów spędzania urlopu nad jeziorem jest więcej, niż minusów. Wakacje w wodzie zdają egzamin!

Planujesz podróż do Norwegii? Odwiedzasz rodzinę, zwiedzasz lub załatwisz sprawy zawodowe. A może mieszkasz i pracujesz w Oslo? Powodów, dla których jesteś lub będziesz w Norwegii może być wiele, ale najkorzystniejszy sposób poruszania się po kraju jest jeden. Wypożycz samochód. Jeśli nie przekonuje Cię ta opcja, podpowiadamy, dlaczego warto.