Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Trekking dla początkujących -
jak się przygotować do takiej wędrówki?

Trekking staje się coraz bardziej popularny! Wiele osób decyduje się na tę formę aktywności i jest nią zachwycona. Jednak pozostaje spora grupa, która nadal ma wątpliwości dotyczące tego typu wycieczek. Postaramy się Wam udzielić kilka wskazówek dotyczących trekkingu i udowodnić, że ta forma aktywności jest odpowiednia dla każdego.

Czym właściwie jest trekking?

O trekkingu słyszał prawie każdy, ale jeszcze wiele osób nie wie, na czym on dokładnie polega. Dlatego zacznijmy od wyjaśnienia, o co chodzi w tej formie aktywności. To nic innego jak pewien rodzaj pieszej wycieczki. Jednak warto pamiętać, że uprawia się ją w trudniejszych warunkach terenowych, a nawet klimatycznych. Najczęściej spotykaną formą trekkingu jest trekking górski. Dlatego większość osób łączy tę aktywność z wysokimi szczytami, ale właściwie pierwsze wycieczki można zacząć w najbliższej okolicy. Trekking staje się najpopularniejszą formą turystyki. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko dlatego, że pozwala odkrywać piękne rejony, a do tego pomaga utrzymać świetną kondycję. Nie wymaga też olbrzymich środków finansowych, a to sprawia, że nie jest formą aktywności tylko dla wybranych.

Buty trekkingowe - podstawa wyposażenia!

Trekking nie wymaga olbrzymich środków finansowych, ale na początku warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie. Najważniejsze jest odpowiednie obuwie, które można znaleźć na https://woliniusz.pl/pol_m_Marki_Merrell-220.html. A co brać pod uwagę przy ich zakupie? Przede wszystkim buty trekkingowe powinny zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Z tego powodu najlepiej zainwestować w specjalne obuwie trekkingowe, zamiast kupować zwykłe modele. Na początku przygody z tą aktywnością nie trzeba inwestować w najdroższe buty. Jednak muszą to być buty przygotowane do trekkingu, dzięki temu unikniemy kontuzji.

Najważniejsze cechy butów do trekkingu to lekkość, wygoda i łatwość dopasowania się do stopy. Dzięki temu łatwiej nam będzie wędrować. Buty trekkingowe powinny zabezpieczać całą stopę. Istotne jest też odpowiednie wzmocnienie na palcach i kostce. To pomoże uniknąć różnych kontuzji. Butty trekkingowe powinny być również wytrzymałe i sprawdzać się w różnorodnych warunkach pogodowych i terenowych.

Jakie wyposażenie będzie jeszcze potrzebne?

Buty trekkingowe to podstawa wyposażenia, ale niejedyny jego element. O czym jeszcze warto pamiętać? Istotna je także dobrze dobrana odzież, która sprawdzi się w różnych warunkach pogody. Musimy być przygotowani na różne ewentualności. Dlatego nawet w piękny, słoneczny dzień w naszym plecaku nie może zabraknąć cieplejszego i przeciwdeszczowego ubrania. Co jeszcze warto mieć w plecaku na wyprawie trekkingowej? Konieczny będzie jedzenie oraz termos z gorącym napojem i woda. Nie możemy zapomnieć o apteczce, latarce, kompasie i mapie. Przydatne mogą się okazać także GPS turystyczny i okulary przeciwsłoneczne. Osoby, które wybierają trudniejszy teren, powinny pomyśleć o bardziej specjalistycznym sprzęcie, a na kilkudniowy rzeczy potrzebne do biwaku.