Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Hotel w Polanicy Zdroju - idealne miejsce na rodzinny wypoczynek

Hotel w Polanicy Zdroju - idealne miejsce na rodzinny wypoczynek

Jeżeli szukasz wymarzonego miejsca na rodzinny wyjazd, hotel w Polanicy Zdroju to doskonałe rozwiązanie! To niezwykłe uzdrowisko pełni swoją funkcję już od początków XIX wieku. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić tę miejscowość i jakie atrakcje turystyczne umilą wasz pobyt, a także jakie miejsce noclegowe wybrać.

  1. Dlaczego warto wybrać hotel w Polanicy Zdroju?

  2. Atrakcje turystyczne w Polanicy i okolicach

  3. Kolorowe Pola - hotel Polanica Zdrój

Dlaczego warto wybrać hotel w Polanicy Zdroju?

Polanica Zdrój to jedno z najbardziej znanych i cenionych uzdrowisk na Dolnym Śląsku, a nawet w całej Polsce. Miejscowość charakteryzuje się wyjątkowym klimatem, który już od XIX wieku przyciąga turystów i kuracjuszy z całego kraju. Leczone są tu między innymi choroby układu oddechowego i pokarmowego, a także uzależnienia i stany przewlekłego stresu. Poza tym, w Polanicy odbywa się wiele koncertów, spektakli teatralnych i innych wydarzeń związanych z życiem kulturalnym. Miejscowość dysponuje szeroką i różnorodną bazą noclegową, dzięki czemu każdy odwiedzający ma możliwość znaleźć propozycję odpowiednią do swoich upodobań i potrzeb. Polanica stanowi również doskonałe miejsce dla miłośników górskich wycieczek oraz narciarzy.

Atrakcje turystyczne w Polanicy i okolicach

W centrum miasta znajduje się piękny Park Zdrojowy z pijalnią wód leczniczych oraz licznymi obiektami gastronomicznymi, takimi jak restauracje czy kawiarnie. W Polanicy znajdują się też trzy baseny, stajnia, biblioteka, teatr oraz czynny zimą tor saneczkowy. Miejscowość stanowi także doskonałą bazę wypadową na letnie wycieczki w góry lub zimowe wypady narciarskie na pobliskie stoki, na przykład do Zieleńca. Miłośnicy zabytków mogą zwiedzić w Polanicy takie miejsca jak dawny dworek jezuitów, XIX-wieczny dworzec kolejowy czy ogromny zespół uzdrowiskowy z sanatorium “Wielka Pieniawa”, starym domem zdrojowym i szpitalem kardiologicznym z początku XX wieku.

Kolorowe Pola - hotel Polanica Zdrój

Kolorowe Pola Boutique B&B to ekskluzywny hotel w Polanicy Zdroju. Obiekt jest położony w malowniczej lokalizacji, a dookoła roztacza się przepiękny ogród. Pokoje i apartamenty w Hotelu Butikowym inspirowane są twórczością najbardziej niezwykłych malarzy i rzeźbiarzy. To miejsce doskonałe na rodzinną wycieczkę o każdej porze, ale również na romantyczny wyjazd we dwoje czy szalony wypad z przyjaciółmi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o hotelu Kolorowe Pola, zajrzyj na jego stronę internetową, która została podlinkowana powyżej.