Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Rodzinne parki rozrywki w Polsce

Szukając miejsca na wypoczynek, warto zapoznać się z ofertą parków rozrywki. Dzieci uwielbiają w nich spędzać czas i się bawić, ale dorośli również z takiej wizyty będą zadowoleni. Parki rozrywki znajdują się niemal w każdym województwie. Jedne są większe, a inne mniejsze. Jednak każde z tych miejsc będzie niezapomnianą przygodą dla dziecka.

Energylandia - największy parki rozrywki w Polsce

Jeżeli myślimy o największym parku rozrywki, to pierwsza myśl, jaka się pojawia to Energylandia. Park mieści się w mieście Zator i jest obszarowo bardzo duża - zajmuje ponad 40 ha. Podzielona jest na trzy strefy: familijną, dziecięcą i ekstremalną. W strefie familijnej znajdują się atrakcje przeznaczone dla całej rodziny. Można się przejechać kolejką widokową i górską, albo wybrać na spływ łódkami. Można się również wybrać do Monster House, czyli domu strachów albo Wioski Wikingów (Viking Village). W strefie dla dzieci można spotkać krasnale i zwierzęta. Dzieci moga korzystać z huśtawek, karuzeli, zjeżdżalni, samochodzików. I pozostaje strefa ekstremalna przeinaczona jest dla osób, które lubią adrenalinę i wyzwania. Swoim wystrojem nawiązuje do wioski Azteków i Majów. W tej strefie znajdziemy: roller coastery, wahadło Aztec Swing, Tsunami Drop. Od kilku lat w skład Energylandii wchodzi też park wodny. Rodzinny park rozrywki, jakim jest Energylandia na pewno spodoba się całej rodzinie.

 

Wesołe miasteczko w Chorzowie

Legendia, czyli śląskie wesołe miasteczko jest najstarszym parkiem rozrywki w Polsce. Park składa się z ponad czterdziestu atrakcji, które są przeznaczone dla dzieci i dorosłych. Rozmieszczone są w pięciu strefach tematycznych: kolejki górskie, atrakcje ekstremalne, wodne, rodzinne i inne. Na 26 ha znajdziemy takie atrakcje jak: Legendia Flower, czyli diabelski młyn, Diamond River - ześlizg do wody, Bazyliszek, Boruta’s Tricks - gabinet krzywych zwierciadeł, Carousel of Love - karuzela wiedeńska i wiele innych atrakcji.

 

Park rozrywki w Łebie

W Łebie również znajduje się rodzinny park rozrywki. Jest to park dinozaurów, który dodatkowo wzbogacony jest o inne atrakcje. Na terenie parku znajduje się ponad sto figur dinozaurów, które rozmieszczone są przy ścieżce edukacyjnej. Modele są wykonane w skali 1:1, dlatego dinozaury robią niezwykłe wrażenie. Znajdują się tutaj także inne atrakcje. Możemy odwiedzić Zamek Strachu, Małpi Gaj, Wioskę Indiańską, dawną kuźnię. Można się również przejechać Kolejką Czerwonego Kapturka albo pojazdem Flinstonów. Dla najmłodszych świetną atrakcją jest mini zoo, w którym można zobaczyć kangury, antylopy, króliki, muflony. Park w Łebie oferuje też kino 7D, place zabaw, kule sferyczne.

 

Ponadto serdecznie polecamy udać się do parku rozrywki z dinozaurami w Krasiejowie.

Więcej na: https://juraparkkrasiejow.pl/atrakcje/park-rozrywki/

Jedną z dostępnych opcji jest wypoczynek nad jeziorem, który zaraz po morzu i górach cieszy się największą popularnością. Czy warto wybrać się na wakacje nad wodę?

Zalety

Ochłoda w gorące dni lata. To pierwsza i oczywista zaleta odpoczynku nad wodą. Jezioro daje wspaniałą ulgę w gorące dni wakacji, a dodatkowo plaże hotelowe oferują opiekę ratownika medycznego, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem podczas wodnych figli. Dzięki temu, i my, i nasze dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

Nad jeziorem zazwyczaj panują także mniejsze tłoki, niż jak ma to miejsce nad morze. Sprzyja to relaksowi i stwarza bardziej kameralne warunki do wypoczynku.

Nad jeziorem możemy także wypoczywać w różnych formach: żeglując, pływając na rowerach wodnych czy kajakach. Wiele hoteli w swojej ofercie posiada gamę aktywności dla całej rodziny nad wodą – tak że podczas tygodniowego pobytu nikt nie będzie się nudził!

Odpoczynek na plaży to także czas, kiedy możemy nadrobić dawno zalegającą na regale książkę czy serial. Możemy wreszcie odpocząć od ciągłego biegu i wysiłku, wylegując się na słonecznej plaży.

Co ważne, przy hotelowych plażach znajdziemy wygodne ubikacje i całą infrastrukturę służącą wypoczynkowi, taką jak restauracja hotelowa czy bar, a także place zabaw dla najmłodszych. Wszystko po to, by móc w pełni korzystać z urlopu. W wakacje możemy wzbogacić się o piękną opaleniznę, kilka beztroskich wspomnień i spędzić czas z naszymi najbliższymi.

Wady

Wypoczynek nad wodą w hotelach z reguły jest dosyć kosztowną formą spędzania urlopu. W ramach tej ceny znajduje się oczywiście pełen pakiet usług, które ten urlop czynią bardzo wygodnym, jednak liczyć się trzeba z tym, że warto odłożyć na wakacje tego typu trochę gotówki.

Kolejną wadą może być fakt, że chcąc nie chcąc, wypoczywając nad wodą jesteśmy uzależnieni od pogody. Deszcze nie sprzyjają beztroskim kąpielom, dlatego warto zdecydować się na wypoczynek w hotelu posiadającym strefę SPA. Dzięki temu, nawet żadne załamanie pogody nie będzie nam straszne.

Nad wodą znajdują się także komary, jednak ma to miejsce w wielu lokalizacjach bliskich naturze. Problem komarów można prosto rozwiązać, stosując na przykład naturalne olejki z lawendy, eukaliptusa czy trawy cytrynowej, które skutecznie odstraszają różnego rodzaju owady i rozcieńczone są bezpieczne także do użytku dzieci (jednak trzeba pamiętać, by zachować szczególną ostrożność w przypadku dzieci poniżej 3 roku życia oraz kobiet w ciąży).

Jak widać, plusów spędzania urlopu nad jeziorem jest więcej, niż minusów. Wakacje w wodzie zdają egzamin!