Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Wynajem samochodu na wakacje to świetny pomysł. Przeczytaj dlaczego!

Wypożyczalnie samochodów przeżywają w ostatnich latach prawdziwy boom! Wypożyczenie samochodu przestało być traktowane jako fanaberia najbogatszej części społeczeństwa, a stało się czymś naturalnym w wielu sytuacjach takich jak chociażby awaria samochodu. Co bardzo ważne - wynajem samochodu dzięki rynkowej rywalizacji wypożyczalni stanowi dzisiaj koszt dostępny praktycznie dla każdego Polaka. Ceny wynajmu zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych za dobę. Wiele osób decyduje się również na wynajem samochodu na wakacje. Przeczytaj dlaczego jest to bardzo dobry pomysł!

  1. Co musisz wiedzieć o wynajmie auta na wakacje?
  2. Jaki samochód można wypożyczyć na wakacyjny wyjazd?
  3. Ile kosztuje wynajem samochodu?

Wynajem samochodu na wakacyjny wyjazd to świetna opcja dla wszystkich, którzy wybierają się na urlop większą paczką i potrzebują większego auta jak również dla tych, którzy obawiają się o swój prywatny samochód i chcą skorzystać z niezawodnego samochodu z niewielkim przebiegiem. Auta w wypożyczalniach to również duży komfort podróży i możliwość dopasowania niezbędnych w trakcie podróży elementów wyposażenia.

Co musisz wiedzieć o wynajmie auta na wakacje?

Pamiętaj, że wynajem samochodu na wakacje nie różni się niczym szczególnym od standardowego wynajmu, a zatem w większości przypadków wystarczy Ci w tym celu prawo jazdy oraz drugi dokument potwierdzający tożsamość. W przypadku wakacyjnych wyjazdów pamiętaj jednak, że aby wjechać autem z wypożyczalni do innych krajów Unii Europejskiej musisz to uprzednio zgłosić pracownikowi wypożyczalni. Jeśli w trakcie wakacji pojazdem może kierować inna osoba, należy również ją zgłosić w trakcie wypożyczania pojazdu.

Jaki samochód można wypożyczyć na wakacyjny wyjazd?

Możliwości są w tym zakresie naprawdę nieograniczone. Wchodząc na przykładową stronę wypożyczalni samochodów comfortcar rental możemy zauważyć całą flotę różnych samochodów - mini, ekonomiczne, kompaktowe, standard, mini-vany, suv-y, auta luksusowe. Do wyboru do koloru! Jedne z najchętniej wypożyczanych samochodów to np. Ford Fiesta, Skoda Fabia oraz Renault Clio.

Ile kosztuje wynajem samochodu?

Jeśli interesuje Cię wynajem auta bez kaucji i zastanawiasz się ile to kosztuje, śpieszmy z informacjami. Choć dokładne ceny zależą od wypożyczalni, średnio można przyjąć że wynajem Forda Fiesta to wydatek rzędu min. 79 zł/dobę, a Renault Megane - od 109 zł/dobę. Volkswagen Tiguan kosztuje już od 149 zł/dobę, z kolei za przyjemność jazdy Volvo V60 trzeba zapłacić co najmniej 199 zł/dobę.

 

Czy wynajem samochodu na wakacje do dobry pomysł? Jak najbardziej! Warto zadbać o najwyższy możliwy komfort i bezpieczeństwo podczas wymarzonego urlopu.