Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Kulig w Zakopanem – ekstra zabawa dla małych i dużych

 

Nie każdy przepada za zimą. Czasem ostatnią rzeczą, o jakiej wtedy myślimy jest wyjście na zewnątrz. Raczej wolimy ciepły koc, herbatę i wygodną kanapę i ulubiony film w telewizorze. Jednak są szczególne regiony na mapie naszego kraju, gdzie zima przybiera zupełnie inny, niepowtarzalny klimat. Jeden z nich to bez wątpienia Podhale. Dlatego jeśli tylko zastanawiacie się dokąd udać się na święta, sylwestra, ferie zimowe, czy weekend, by czerpać z zimowej aury jak najwięcej, zaplanujcie podróż do Zakopanego - miasta pod Giewontem.

Spośród całej masy atrakcji, jakie oferuje nam Zimowa Stolica Polski - naszą uwagę podczas odpoczynku z dziećmi powinien zainteresować Kulig Sańmi. Jeżeli zastanawiasz się, czy to atrakcja odpowiednia dla rodzin z dziećmi, to szkoda czasu na szukanie odpowiedzi na to pytanie. Jest ona oczywista! Brzmi - warto! Być zimą w górach i nie skorzystać z tej atrakcji, to byłby poważny błąd.

 

Dzień lub wieczór…

 

Istnieją dwie opcje - kuligi w dzień i po zmroku. Obie z nich mają swoje plusy. Uroki natury, spektakularne widoki, możliwość dostrzeżenia detali wyjątkowego krajobrazu – kulig dzienny Zakopane ma grono wiernych fanów. Jednak niektórzy twierdzą, że lepiej zdecydować się na przejażdżkę saniami kiedy zapada zmrok. Całe otoczenie jest wtedy bardziej tajemnicze, nieco groźne, ale też ciekawsze, a klimatu dodaje blask pochodni. Naszym zdaniem warto poznać oba warianty i samemu ocenić, który daje więcej frajdy. Decydujące może być też to, w jakim wieku są nasze dzieci, bo z bardzo małymi dziećmi, te organizowane po zmroku mogą być dla nas po prostu niedostępne.

Sprawdzony organizator kuligów w Zakopanem - www.chocholowska.pl

 

Nie tylko krajobrazy

 

Owszem, podczas przejażdżki saniami skupiamy się na podziwianiu górskich widoków. Te, jak wiadomo są niewyobrażalnie piękne. Ale trzeba dodać, że kulig, to coś o wiele więcej. Często kończy się ogniskiem, można więc poznać regionalne smaki, a poza tym poszaleć przy skocznej muzyce. Górale doskonale wiedzą, jak zachęcić do zabawy swych gości. Zapewniamy, że nawet ci, których zwykle trudno poderwać do tańca, szybko wstaną z miejsca i zechcą poimprezować. Musimy dodać – przejażdżki saniami i dodatkowe atrakcje w formie ogniska i biesiady wcale nie są tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Kuligi Zakopane ceny – sprawdźcie sami!

 

Zimowy odpoczynek w górach może być wielkim przeżyciem. Trzeba tylko zadbać o to, by nie wkradła się nuda, zaplanować różne rozrywki, poszukać sposobów na spędzanie czasu. Udział w kuligu, to obowiązkowy punkt wycieczki! Zarówno dzieci, jak i dorośli docenią tą atrakcję i z pewnością podczas kolejnej wizyty zimą na Podhalu zechcą znów przejechać się saniami przez najcudowniejsze, magiczne zakątki. Emocji, dobrego humoru i uśmiechu na twarzach zarówno naszych pociech, jak i nas samych nie zabraknie.

Jesteśmy o tym przekonani.