Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Dokąd na wakacje?

Dokąd wybrać się na przyszłoroczne wakacje, aby cieszyć się najlepszą formą wypoczynku? Podpowiadamy!

Portugalia

Kraj ten jest rajem zarówno dla miłośników eksplorowania miast, jak i klasycznego wypoczynku nad brzegiem oceanu. Lizbona tętni życiem i zachęca do turystyki kulinarnej, a region Algarve urzeka niesamowitym krajobrazem i zapachem oceanicznej bryzy. Położone tutaj plaże są uważane za najpiękniejsze w całej Europie! Wystarczy spakować plecak i wyruszać na podbój tego zróżnicowanego, pięknego kraju: https://dreamtours.pl/wakacje/portugalia.

Teneryfa

Ta położona na Oceanie Atlantyckim wyspa należąca do Hiszpanii jest największa spośród Wysp Kanaryjskich. W zależności od tego, czy na wypoczynek wybierzemy część północną czy południową, natrafimy na nieco inne warunki pogodowe. Północ charakteryzuje się większymi opadami, dlatego występuje tu prawdziwa eksplozja bujnej roślinności. Południe jest bardziej suche i słoneczne, znacznie częściej wybierane przez amatorów plażowania i clubbingu. Teneryfa oferuje ogrom wakacyjnych możliwości: https://dreamtours.pl/wakacje/teneryfa.

Cypr

Wczasy na Cyprze to gwarancja pięknych widoków, mnogości zabytków i nieskończonych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Kultura Cypru to coś, czym bez wątpienia można się zachwycić - odnajdziemy tu wpływy Rzymian i Bizantyjczyków, Turków i Brytyjczyków. Ta fuzja kulturalna znalazła też swoje przełożenie w cypryjskiej kuchni: od hummusu po tzatziki, od grillowanego sera po macki ośmiornicy.

Fuerteventura

Jedna z Wysp Kanaryjskich, o wulkanicznym pochodzeniu, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko za sprawą niezwykle łaskawej pogody - urlopu nie zepsuje tu niska temperatura, ani opady deszczu. Jeżeli dodać do tego piękne rozległe plaże, chłodzący wiatr, płytkie zatoki oraz zachwycającą faunę i florę, otrzymujemy destynację marzeń: https://dreamtours.pl/wakacje/fuerteventura.

Wymienione powyżej wakacyjne kierunki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Powodów ku temu jest wiele, a ich renoma nie wzięła się znikąd. Jeżeli ktoś jeszcze nie odwiedził któregoś z nich, z pewnością warto to nadrobić. Niezdecydowanym polecamy zajrzeć na stronę: https://dreamtours.pl pełną wakacyjnych, słonecznych inspiracji.

Specjaliści ds. turystyki utrzymują, że rok 2020 będzie rekordowy pod względem sprzedanych wycieczek zagranicznych. Skąd bierze się taka ich popularność? Dużą rolę odgrywa przede wszystkim cena - zagraniczne wojaże nie odbiegają pod tym względem od cen krajowych, a w pakiecie nierzadko otrzymujemy dodatkowo piękną pogodę.