Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Planujesz rodzinny wyjazd?
Wypożycz samochód i zobacz więcej

Kiedy warto wypożyczyć samochód

Na pewno wtedy, gdy jest potrzebny, a własnego nie mamy, albo jest chwilowo niedostępny. Rodzinny wyjazd choćby tylko na weekend, będzie bardziej udany, gdy ilości bagażu nie ograniczą wymogi komunikacji publicznej. Szczególnie przy podróży z dziećmi warto zwrócić na ten aspekt uwagę. O ile do pociągu można wsiąść z praktycznie nieograniczoną ilością bagażu, to już z autobusami nie jest tak łatwo. Do niektórych nie da się wnieść nawet dziecięcego wózka. Ponadto komunikacją publiczną nie da się dojechać wszędzie. Taką swobodę oferuje tylko samochód.

Wypożyczenie auta w miejscu pobytu

To kolejny sposób na udany wyjazd i zwiedzanie bez pośpiechu we własnym rytmie. O ile do wielu miast Polski, szczególnie tych większych, bez trudu można dojechać pociągiem lub autobusem, to z poruszaniem się na miejscu mogą być problemy. Weekend to trochę za mało, by poznać tajniki lokalnej komunikacji, no i zwyczajnie brakuje na to czasu. Lepiej zerknąć, co oferuje np. wypożyczalnia samochodów w Gdańsku. Samo miasto i okolice oferują wiele ciekawych atrakcji, do których łatwiej i szybciej można dostać się samochodem. Wypożyczenie auta w miejscu pobytu to także możliwość odpoczynku z dala od cywilizacji. Można przecież wynająć samochód w Gdańsku i udać się nim do małej miejscowości, gdzie można liczyć na ciszę i spokój.

Wypożyczony samochód – gdzie można pojechać

Chciałoby się powiedzieć, że praktycznie wszędzie, jednak wypożyczalnie nakładają ograniczenia na swoich klientów. Wypożyczonym samochodem można się swobodnie poruszać po kraju. Chęć wyjazdu za granicę trzeba wcześniej zgłosić. W większości wypożyczalni (np. carfree.com.pl) możliwe jest jedynie poruszanie się po Unii Europejskiej, wyjazd poza Unię jest zabroniony. Przed wypożyczeniem samochodu warto też dopytać, czy można przewozić nim zwierzęta.

Wypożyczony samochód – nieograniczona swoboda

Wypożyczony samochód to nieograniczona swoboda nie tylko pod względem terytorialnym. To także czas, którym możemy dowolnie dysponować. Tu, gdzie rozkład jazdy pociągów i autobusów nie jest ogranicznikiem, wypoczynek będzie naprawdę udany.

Planujesz podróż z rodziną, ale przeraża cię jazda komunikacją? Wypożycz samochód i ciesz się nieograniczoną swobodą!
Planujesz rodzinny wyjazd? Wypożycz samochód i zobacz więcej