Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Czy studia mają sens?

Czy warto poświęcać swój czas, energię i pieniądze na studiowanie?


Nie każdy wie, będąc w liceum, co tak naprawdę chce robić w przyszłości. Niektórym nie uśmiecha się kontynuowanie nauki i podejmowanie studiów. Nie brakuje też takich osób, które doskonale wiedzą, jaka forma zatrudnienia ich interesuje i co zrobić, aby uzyskać odpowiednie wykształcenie. Oczywiście studiowanie dla samego kontynuowania nauki i bycie wiecznym studentem mija się z celem. Pójście na przypadkowy kierunek, którym nie jesteśmy zainteresowani także. Trudno jest wówczas przebrnąć do samego końca i uzyskać wymarzony dyplom. Wybór kierunku kształcenia podobnie jak szkoły policealnej powinien być dobrze przemyślany. Szkoła policealna kraków - http://faber.edu.pl/ nie zagwarantuje nam zdobycia wymarzonego stanowiska pracy, ale nauczy korzystania ze źródeł i ich selekcji oraz organizacji czasu czy współpracy z innymi. Z całą pewnością można wynieść wiele umiejętności. Wybierając studia dzienne i łącząc pracę z teorią, można szybko nabrać doświadczenia i stać się ekspertem w wybranej dziedzinie. To otwiera już wiele drzwi napotykanych na swojej ścieżce kariery. Praktyki pozwalają na stałe uczenie się w swoim zawodzie.

Nawet jeśli wybrany kierunek kształcenia okaże się w połowie drogi niewłaściwy, to dzięki studiom można znaleźć swoją drogę życiową. Uczestnicząc w najróżniejszych zajęciach dodatkowych na innych kierunkach, możliwe jest dowiedzenie się tego, co tak naprawdę nas interesuje i pasjonuje. Z całą pewnością warto kontynuować naukę, gdyż coraz więcej zawodów wręcz wymaga wyższego wykształcenia i bez odpowiedniego dokumentu nie będziemy w stanie otrzymać wymarzonej posady. Studia mają coraz większe znaczenie w oczach potencjalnych pracodawców.

Niektóre osoby z ledwością zakończą technikum, liceum czy też szkołę zawodową, po czym ich kariera w świecie nauki kończy się bezpowrotnie. Posiadanie matury i wykształcenia średniego daje spore możliwości, ale jeszcze większe gwarantuje wykształcenie wyższe. Tym bardziej, że dla wielu pracodawców posiadanie dyplomu uczelni ma ogromne znaczenie i bezpośredni wpływ na to, czy zdecydują się na zatrudnienie osoby aplikującej na dane stanowisko pracy. Na próżno jest szukać zatrudnienia w branży medycznej czy informatycznej, jeśli nie dysponujemy odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem.