Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Aktywny wypoczynek w Borach Tucholskich -
Przystanek Tleń

Przystanek Tleń to wyjątkowy obiekt w Borach Tucholskich. Pensjonat ten to wyremontowany budynek, który pochodzi z 1902 roku. Sąsiaduje z Parkiem Narodowym Bory Tucholskie oraz Wdeckim Parkiem Krajobrazowym. Jeśli marzysz o spędzeniu czasu na łonie natury, koniecznie skorzystaj z oferty pensjonatu, który sprawi, że Twój urlop okaże się strzałem w dziesiątkę.

Klimat tego wspaniałego miejsca nawiązuje przede wszystkim do dalekich podróży oraz natury. Pensjonat otoczony jest przez piękne krajobrazy, świetne widoki oraz roślinność. W obiekcie tym znajduje się, aż osiemnaście pięknie urządzonych pokoi. Każde pomieszczenie ma swoją nazwę nawiązującą do podróży. Wyróżnić można między innymi: Kenia, Etiopia oraz Alaska. Jak widać, nazwy pochodzą od pięknych państw, które znajdują się na świecie. Większośc pokoi posiada taras lub balkon, z których można podziwiać wspaniałe widoki. Na przykład z pokoju Etiopia widać zalew Żurski, natomiast z pokoju Wenecja można obserwować rzekę Wdę. Cóż, przy takich krajobrazach naprawdę człowiek może się zrelaksować i odpocząć od hałasu zatłoczonego miasta. Pokoje są doskonale wyposażone. Każdy z gości znajdzie w nich przede wszystkim duży telewizor, bezpłatną sieć wifi, łazienkę z kabiną prysznicową oraz ręczniki.

W tymże miejscu nie brakuje również wielu atrakcji. Zarówno dla osób dorosłych, jak i dla najmłodszych członków rodziny. Wschodnia część Borów Tucholskich z pewnością przypadnie do gustu osobom, które kochają naturę oraz spokój. Piękne lasy, czysta woda oraz leśne zwierzęta - to wszystko oczaruje wzrok osoby na urlopie, która znajdzie się w pobliżu pensjonatu. Bory sosnowe kryją bowiem wiele wspaniałych niespodzianek, takich jak na przykład: niepowtarzalny klimat, urok leśnych dróg oraz niesamowite krajobrazy. Warto wziąć na spacer aparat, ponieważ widoki są warte uwiecznienia. Wdecki Park Krajobrazowy to również wspaniałe miejsce, które na pewno warto odwiedzić. Piękno przyrody zachwyci każdą osobę. Malownicze osady sprawią, że urlop będzie naprawdę udany.

Przystanek Tleń położony jest na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. W miejscu tym nie brakuje również aktywnych rozrywek. Latem polecane są przede wszystkim sporty wodne, takie jak na przykład: spływy kajakowe, rowery wodne lub wędkarstwo. Niedaleko pensjonatu można również znaleźć strzeżoną plażę, która jest naprawdę bardzo bezpieczna i po prostu piękna. Można się tam wybrać ze swoimi dziećmi, które na pewno zakochają się w wodzie. Oprócz tego bez problemu można pojeździć na rowerze, ponieważ niedaleko pensjonatu znajdują się liczne trasy rowerowe. W sąsiedztwie pensjonatu znajdują się także trasy spacerowe Nordic Walking. Trasa  “Do Piekła” to trasa o długości 3,3 kilometrów, która jest przeznaczona dla początkujących, a także trasa “Stara Rzeka” o długości 13,3 kilometrów dla bardziej doświadczonych osób.

Przystanek Tleń zachwyci każdego. Z całą pewnością warto jest się wybrać na urlop z całą swoją rodziną i spędzić chwilę czasu na łonie natury, podziwiając fantastyczne widoki i oddychając czystym powietrzem.