Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Dlaczego warto wybrać się na rodzinną wycieczkę do Hurghady?

Niesamowita natura i piękne krajobrazy

Hurghada zachwyca przede wszystkim pięknymi krajobrazami. Z jednej strony ciepłe i piękne Morze Czerwone oraz niesamowite rafy koralowe, z drugiej zaś prawdziwie pustynny krajobraz. To miejsce jest idealne dla wielbicieli pięknej natury. W ofercie biur podróży i hoteli znajduje się wiele wycieczek krajoznawczych obejmujących między innymi Sahara Park czy park koralowy Sharm el Naga. To idealna atrakcja dla wszystkich wielbicieli natury.

Malownicze miasteczka i zabytki

Hurghada to niezwykle malownicze miasto, pełne pięknych budowli i ciekawych miejsc. Oprócz zwiedzania samej Hurghady w ofercie hoteli i przewodników znajdują się również wycieczki do innych pobliskich miejscowości. Przede wszystkim do Kairu, Aleksandrii czy Luksoru.

Podczas wycieczki do Kairu zobaczyć można przede wszystkim trzy słynne piramidy w Gizie czy posąg Wielkiego Sfinksa. Jest to największe miasto w całej Afryce. Wycieczki do Kairu organizowane są autokarem lub dla bardziej wymagających turystów również samolotem. Natomiast Aleksandria jest miastem typowo portowym, w którym znajduje się wiele interesujących budowli z różnych okresów oraz liczne muzea, które z pewnością warto zobaczyć.

Inne atrakcje

Oferta dodatkowych atrakcji w Hurghadzie jest na prawdę szeroka. Turyści z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Oprócz typowo krajoznawczych wycieczek na miejscu organizowane są przeróżne atrakcje, na przykład rejs po Nilu, wycieczka łodzią na pobliską wyspę Paradise czy skoki ze spadochronu.

W ofercie znajduje się również nurkowanie z akwalungiem po pięknych rafach koralowych czy wyprawy łodzią podwodną wgłąb Morza Czerwonego. Dla bardziej odważnych i spragnionych przygód podróżników biura i hotele organizują wyprawy na quadach i rajdy po Saharze. Natomiast dla najmłodszych przewidziane są bezpieczniejsze atrakcje, takie jak parki wodne czy oceanaria.

Hurghada to niezwykłe miejsce, które co roku odwiedzają miliony turystów. Ze względu na bogatą ofertę wycieczek i atrakcji oraz piękną słoneczną pogodę Hurghada jest miejscem idealnym zarówno dla rodzin z dziećmi jak i żądnych przygód podróżników. Każdy znajdzie coś dla siebie a wakacje w Egipcie z pewnością będą niezapomniane.

Źródło: http://www.egipt-wakacje.pl/wycieczki-hurghada.html

Hurghada to niezwykle klimatyczne miejsce leżące u wybrzeży Morza Czerwonego. To jedno z największych miast turystycznych w Egipcie, które z pewnością oczaruje każdego piękną pogodą, ciepłym i spokojnym morzem oraz masą niesamowitych atrakcji czekających na turystów z całego świata.