Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Niezapomniane wakacje dla dzieciaków na koloniach. Często zapominamy o niebezpieczeństwie

Kierunek wyjazdu wakacyjnego to jedno. Odpowiednia oferta pod względem bezpieczeństwa to drugie. Aby Twoja pociecha chętnie uczestniczyła w koloniach, dopasuj je odpowiednio do wieku dziecka i zainteresowań. Zapoznaj się z atrakcjami, które będą czekać na dziecko po przyjeździe na miejsce. Pamiętaj, by w całym tym ferworze związanym z organizacją wyjazdu oraz zakupami, nie zapomnieć o rozmowie z dzieckiem. Powinno wiedzieć, gdzie wyjeżdża, z kim, jak postępować, by na wczasach było bezpiecznie. Od czego zacząć i na czym najbardziej się skupić, by były to niezapomniane wakacje? Przeczytaj poniżej.

Do wakacji zostało już naprawdę niewiele czasu, a Ty wciąż nie masz dokładnie sprecyzowanych planów urlopowych? A może warto pomyśleć o pierwszych osobnych wakacjach? Samodzielne już dziecko pewnie chętnie uda się na kolonie w gronie rówieśników, a może przy okazji zawiąże pierwsze przyjaźnie na lata?

Zdobywanie nowych umiejętności – jakie opcje mamy do wyboru?

Kolonie, każdemu, kto choć raz mógł w nich uczestniczyć, kojarzą się przede wszystkim z beztroską zabawą, nawiązywaniem nowych przyjaźni oraz całym mnóstwem ciekawych zabaw i zajęć. Jeśli zależy Ci na tym, aby dziecko rozwijało swoje zainteresowania i pasje, wyślij je na obóz tematyczny. Dzieci, które uwielbiają ruch i czasem nawet dość ekstremalne przeżycia, świetnie odnajdą się na spływach kajakowych, organizowanych nad jeziorami, czy rzekami. Aktywność, w tym przypadku jest gwarantowana.

Doskonałym pomysłem jest również obóz konny, ponieważ nie od dzisiaj wiadomo, że kontakt dziecka z koniem działa terapeutycznie. Opieka nad zwierzęciem, obserwacja oraz obcowanie z koniem budzi w dziecku wrażliwość, której nie nabędzie podczas żadnej innej aktywności. Jeśli zależy Ci na tym, by oderwać dziecko od szkoły, telewizji, tableta czy technologii, pomyśl o koloniach pod namiotem.

Zielone szkoły uczą pokory, ale i uwrażliwiają na naturę. Warto zafundować dziecku możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu. Chcesz poczytać więcej na ten temat, zerknij: Kolonie i obozy dla dzieci. Czy warto dodatkowo ubezpieczyć dziecko?

Umowa kolonijna – co jest w niej zawarte?

Zanim rozmarzycie się z dziećmi o tym co ciekawego je spotka na wakacjach, warto dobrze przyjrzeć się umowie kolonijnej. Rozważni rodzice powinni zwrócić uwagę na poprawność zamieszczonych w niej danych osobowych, numery telefonów do opiekunów oraz adres ośrodka wypoczynkowego, do którego maluch się wybiera.

W umowie powinna być także zawarta informacja czy w razie rezygnacji z wyjazdu zostaną zwrócone wszystkie koszty. Organizator imprezy powinien oczywiście zapewnić bezpieczny i w miarę możliwości, jak najdogodniejszy dojazd oraz przyjazd z wakacji.

Odpowiednie ubezpieczenie kolonijne

Suma ubezpieczenia, które wykupujesz razem z koloniami zazwyczaj nie przekracza 10 000 zł. Jeżeli jest to wycieczka w Polsce to prawdopodobnie pokryje ono wszystkie koszty leczenia, które ewentualnie mogą przytrafić się dziecku. Jeśli natomiast wyjazd obejmuje kraje poza Polską, niezbędne okaże się ubezpieczenie na znacznie wyższą kwotę.

Zadbaj, by dziecko przywiozło ze sobą z obozu wspaniałe wspomnienia, a nie rachunek za leczenie.

Dobrze zaplanowane wakacje będziecie długo wspominać, a przyjaźnie zawarte podczas takiego wyjazdu przetrwają na lata.