Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Wczasy w Chorwacji – kilka najważniejszych informacji

Dużym powodzeniem wśród klientów biur podróży cieszą się takie kierunki, jak choćby Chorwacja, gdzie bez problemu można wybrać się na wakacje autokarem lub innym środkiem transportu, w zależności od indywidualnych preferencji. W dodatku kraj ten oferuje wiele atrakcji turystycznych oraz pięknych widoków, które na długo zostaną w pamięci turystów.

 

Popularność wyjazdów na wakacje autokarem

W dzisiejszych czasach wyjazdy zagraniczne nie są już tak skomplikowane, jak jeszcze kilka lat temu. Obecnie większość krajów turystycznych jest bardzo dobrze skomunikowana w Polską, dzięki czemu możliwe są rozmaite opcje wyjazdowe. W przypadku wczasów w Chorwacji dużym zainteresowaniem cieszą się wakacje autokarem – to świetna opcja niezależnie od tego czy planujemy wakacje w pojedynkę, wybieramy się na odpoczynek z rodziną bądź z przyjaciółmi. Jest to z pewnością tańsza alternatywa dla podróży samolotem. Nie należy się jednak obawiać tej opcji - takie trasy obsługiwane są bowiem przez nowoczesne wygodne autobusy, co wbrew wielu obawom, wcale nie obniża poziomu komfortu w czasie podróży. A wręcz przeciwnie – pozwala na spokojnie zrelaksować się i przygotować o udanego wypoczynku, jaki czeka na nas na miejscu – w czasie błogiego relaksu lub podczas wybranych wycieczek fakultatywnych. Sprawdź oferty wczasów autokarem na https://www.europol.com.pl/chorwacja.

 

Udane wczasy w Chorwacji

Jeśli nadal zastanawiamy się nad tym, gdzie udać się na wakacje i zdecydujemy się na opcję dojazdu autokarem, warto wziąć pod uwagę Chorwację – bardzo krajobrazowe państwo z wieloma atrakcjami turystycznymi, pięknymi plażami, historycznymi budowlami i wspaniałą zróżnicowaną kuchnią. Chorwacja leży nad Adriatykiem, dlatego doskonale nadaje się dla osób uwielbiających morskie kąpiele i czas spędzony nad wodą.

Wśród turystów największym powodzeniem cieszą się właśnie położone w najbliższej okolicy kurorty. Należy jednak pamiętać, że wiele plaż w Chorwacji to plaże żwirowe lub kamieniste, dlatego trudno się na nich opalać. Kierunek ten spodoba się także miłośnikom aktywnego wypoczynku – bez problemu można zwiedzić (samodzielnie lub z przewodnikiem) takie miasta, jak Dubrownik (wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), Zadar, Split czy Hvar – chorwacką wyspę, uznawaną za jedną z najpiękniejszych.

W czasie jednej podróży mamy zatem możliwość odpoczynku i aktywnego spędzania czasu – zwiedzania, spacerowania, pływania statkami po zatoce... A to tylko kilka z całej gamy możliwości, jakie oferuje piękna i intrygująca Chorwacja pełna różnorodności, bogactwa kolorów, niezapomnianych smaków i zapierających dech widoków.

Już za kilka tygodni rozpoczną się wyczekiwane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych ciepłe, słoneczne wakacje. To idealna okazja do wybrania się na rodzinne zagraniczne wczasy.