Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Dlaczego warto spać na Mazurach w hotelu z basenem?

Co robić w Mikołajkach?

Mikołajki to miasteczko, które nazwane zostało „perłą Mazur”. Jest przepięknie położonym nad dwoma wąskimi jeziorami (Tałty, Mikołajskie) portem jachtowym. Jadąc do Mikołajek koniecznie trzeba zatrzymać się w Gierłoży, aby zwiedzić Wilczy Szaniec – pozostałości po tajnej kwaterze Adolfa Hitlera. Pozostałości kwatery przyciągają nie tylko miłośników historii II wojny światowej. W Gierłoży warto wybrać się także do Mazurolandii. Na turystów czekają tam zabytki regionu w miniaturze. Zaprasza także grodzisko rycerskie. Każdy ma tam okazję wypróbować swoich sił w strzelaniu z kuszy lub łuku – w grodzisku urządzono strzelnicę. Warto odwiedzić również znajdujące się w Owczarni Muzeum Wsi Mazurskiej. To jedyna okazja, aby móc poznać życie rodowitych mieszkańców Mazur. Podczas pobytu w Mikołajkach osoby, które nie pływają żaglówką czy kajakiem, mogą wybrać się na wycieczkę statkiem Żeglugi Mazurskiej. Warto wybrać się szczególnie w rejs, który kończy się na przystani w Rucianem-Nida. Urozmaiceniem rejsu jest chwila, w której statek przechodzi przez śluzę w Guziance. Wszystkie statki, które pozostają w dyspozycji Żeglugi Mazurskiej docierają do najpiękniejszych rejonów Wielkich Jezior.

Noclegi – czyli gdzie spać na Mazurach
Piękne widoki przyciągają na Mazury mnóstwo turystów. Region może więc pochwalić się nowoczesną i bardzo dobrze rozwiniętą bazą turystyczną. Amatorzy agroturystyki mają do dyspozycji domki malowniczo położone nad jeziorami. Ale na turystów czekają również malowniczo położone hotele. Komfortowo i przytulnie urządzone wnętrza to tylko jeden z ich atutów. Na najbardziej wymagających gości czeka hotel z basenem na Mazurach. Hotele na Mazurach mają tak wysoki standard, profesjonalną i miłą obsługę, iż pobyt w nich to prawdziwa przyjemność. Plusem jest to, że bardzo mile widziane są w wielu hotelach rodziny z dziećmi. Są one świetnie przygotowane na pobyt najmłodszych gości.

Co jeszcze warto zobaczyć na Mazurach

W okolicach Ruciane-Nida zostało stworzone niezwykłe miejsce o nazwie Galindia. Miejsce to nawiązuje do zamieszkującego te tereny od V do XII wieku ludu Galindów. W Galindii turystów witają rytualne kamienne kręgi i drewniane rzeźby pogańskich bóstw. Czeka tutaj również pełen niespodzianek park oraz labirynt. Istnieje tam możliwość zorganizowania biesiady, a na życzenie turystów możliwa jest rekonstrukcja dawnych obrzędów Galindów. Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić z dziećmi. Żyją tutaj między innymi wilki, rysie, łosie, sarny. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z ludźmi, można wchodzić na wybiegi, aby podziwiać je z bliska.

Mazury – kraina tysiąca jezior, wspaniałej przyrody, zabytków – to idealne miejsce dla osób, które preferują aktywny wypoczynek.

Kraina Tysiąca Jezior to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Mazury to także kraina wspaniałej przyrody i wodnego ptactwa. Mazury są idealnym miejscem na aktywny wypoczynek zarówno latem, jak i zimą.