Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Wybierasz się na wakacje z dziećmi?
Sprawdź, co zabrać ze sobą!

Gadżety, które ułatwią zniesienie długiej podróży

Dla pełnego energii kilkulatka wielogodzinna podróż to nieraz prawdziwa udręka. Brak możliwości swobodnego poruszania się, nuda oraz różne niewygody stają się często powodem do płaczu i marudzenia. Oczywiście, niespokojny nastrój udziela się całej reszcie rodziny — zdarza się, że wymarzone wakacje już na samym starcie zmieniają się w istny koszmar. Dlatego warto zabrać ze sobą gadżety, które uprzyjemnią Twoim pociechom długą podróż.

Jednym z najprostszych rozwiązań jest sięgnięcie po tablet, na którym maluch może oglądać ulubione bajki, rysować, grać w gry edukacyjne — oczywiście pod nadzorem jadącego obok rodzica i tylko w bezpieczny dla niego sposób. Jeśli planujesz zabrać takie urządzenie na wakacje, postaw na dobry tablet z czytnikiem kart pamięci, który umożliwi magazynowanie dużej ilości rodzinnych zdjęć i filmików, nawet w razie problemów z dostępem do sieci. Wybrany model powinien wyróżniać się także wytrzymałą baterią oraz lekkością i stosunkowo niewielkimi wymiarami, dzięki czemu będzie w pełni mobilny.

Rodzinne wakacje to świetna przygoda, ale też poważne wyzwanie logistyczne. Szczególnie dużo przygotowań wymaga podróż z małymi dziećmi musisz pamiętać nie tylko o bezpieczeństwie, lecz również o zapewnieniu maluchom odpowiednich atrakcji. Zobacz, czego nie może zabraknąć w Waszym bagażu!

Podczas podróży doskonale sprawdzają się również różnego rodzaju słuchowiska dla dzieci, zabawki interaktywne, a także specjalne podróżne wersje popularnych gier. Warto też sięgnąć po książeczki, w których zamieszczono wiele pomysłów na gry i zabawy słowne, w które maluch może grać razem z towarzyszącym mu rodzicem bądź z rodzeństwem.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Podczas każdej podróży bezpieczeństwo dziecka powinno być na pierwszym miejscu. Chyba nikomu nie trzeba przypominać o zabraniu ze sobą odpowiedniego fotelika czy bezpiecznego bujaczka, zgodnego z obowiązującymi przepisami. W bagażu nie może zabraknąć apteczki z podstawowymi lekami i środkami higienicznymi, a także wszystkimi medykamentami, które Twoja pociecha zażywa na stałe.

Jeśli wybieracie się w gorące miejsce, nie zapomnij spakować kosmetyków ochronnych dedykowanych najmłodszym, które zabezpieczą skórę dziecka przed działaniem słońca. Niezbędne będzie również nakrycie głowy. Podczas wypoczynku nad wodą przydadzą się gadżety pozwalające maluchowi na bezpieczną kąpiel lub naukę pływania. Z kolei na wyprawy zimowe bądź w chłodne miejsca, wyposażyć trzeba dziecko w odpowiednio ciepłe, ale oddychające i przyjazne skórze ubrania.

Jakie akcesoria zwiększą komfort podczas podróży?

Wybierając się na rodzinne wakacje, pomyśl o akcesoriach ułatwiających zachowanie higieny. Świetnym gadżetem będą jednorazowe rozkładane nocniczki, dzięki którym dziecko może załatwić się szybko i dyskretnie niemal w każdym miejscu. Nieocenione są różnego rodzaju nawilżane chusteczki czy płyny antybakteryjne.

Dobrze jest pomyśleć o gadżetach, dzięki którym wygodne będzie spożywanie posiłków. Kubek niekapek czy miska niewysypka to proste rozwiązania, zwiększające jednak mocno komfort najmłodszych podróżników.

Nie zapomnij też o zabraniu ulubionego pluszaka, poduszeczki bądź kocyka dziecka — okazuje się, że z dala od własnego łóżeczka o wiele łatwiej jest zasnąć, mając koło siebie takiego właśnie „przyjaciela”.