Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

5 pomysłów na prezent dla wielbiciela podróży

1. Sprawdź, ile już zwiedziłeś, czyli mapa zdrapka

 

Mapy zdrapki to oryginalny sposób na wzbogacenie aranżacji wnętrza i jeszcze ciekawszy na to, by zaznaczyć wszystkie zrealizowane cele podróżnicze. Ich rodzaje (różne skale, kontynenty) pozwalają dopasować wybór do zasięgów podróży osoby obdarowywanej – jeśli porusza się wyłącznie po krajach europejskich, mapa przedstawiająca Europę będzie idealna, natomiast dla podróżnika, który chce zwiedzić każdy zakątek ziemi, sprawdzi się mapa całego świata.

 

2. Ciepła kawa nawet na Antarktydzie, czyli termos

 

Wysokiej jakości termos sprawdzi się szczególnie podczas podróży do krajów, w których panuje bardzo niska temperatura. Przyda się również podczas wspinaczek górskich oraz noclegów pod namiotem.

 

3. Planowanie podróży, a więc kieszonkowy notes

 

Zapisywanie wszystkich swoich planów i rzeczy do zrobienia w jednym miejscu pozwoli uporządkować cele i wyznaczyć ich konkretne terminy. Dzięki temu można mieć również pewność, że żadna rzecz przed podróżą nie zostanie pominięta.

 

4. Aromatyczna kawa i wspomnienia – kubek z mapą

 

Kubek przedstawiający mapę to sposób na wzbudzenie wspomnień z podróży oraz możliwość zainspirowania się do zaplanowania kolejnej.

 

5. Wygodnie w każdych warunkach, czyli poduszka

 

Poduszka to praktyczny prezent dla podróżnika, ponieważ pozwala mu na chwilę odetchnienia w każdych warunkach – w pociągu czy na lotnisku, w oczekiwaniu na powrót do domu. Poduszka nie musi być nudna – może przedstawiać oryginalne postaci i nawiązywać do ulubionych bohaterów czy filmów. Najważniejsze jednak, by była wygodna, podręczna i nie zajmowała dużo miejsca w bagażu.

Podróżowanie jest ekscytującą pasją, która pozwala doświadczać nowych emocji, mieć wspaniałe przygody i zdobywać wiedzę na temat historii odległych zakątków ziemi. Każdy podróżnik podczas przebywania w domu lubi otaczać się przedmiotami, które nawiązują do jego hobby i ożywiają wyjątkowe wspomnienia z wycieczek. Taki gadżet będzie trafionym prezentem dla wielbiciela podróży.