Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Zimowe atrakcje w Sopocie

Zima najczęściej kojarzy się z górami i ośnieżonymi stokami, a jest to również idealny czas na wypad nad polskie morze. Kurorty nadmorskie nie są wówczas oblegane, więc można spokojnie pospacerować plażą, delektować się świeżym powietrzem z dużą zawartością jodu i zachwycać się przepięknymi widokami. Jednym z takich malowniczych miejsc zimą jest Sopot, w którym na turystów czeka wiele atrakcji. 
 
Wypoczynek w Sopocie zimą 
 
Sopot to przede wszystkim piękna, szeroka i biała plaża oraz najdłuższe europejskie drewniane molo z przełomu XIX i XX wieku. O tej porze roku nie ma tłumów, można więc nacieszyć się wyjątkowymi widokami, wsłuchać się w szum fal, zakłócanych odgłosami mew i łabędzi. Molo zimą jest bezpłatne warto, więc z tej perspektywy zobaczyć panoramę Trójmiejskiego wybrzeża. Powietrze nad morzem jest rześkie, nie wolno zatem zapominać o ciepłym ubraniu. 
 
Obowiązkowy jest również spacer po „Monciaku”, który jest cudownie oświetlony ozdobami świątecznymi i wygląda niczym baśniowa kraina. Idąc w stronę morza po lewej stronie mamy Krzywy Domek, który powstał stosunkowo niedawno, bo w 2003 roku. Jego formę zainspirowały rysunki Jana Szancera i Pera Dahlberga. W lecie wśród tłumów turystów trudno jest go dostrzec, a jeszcze trudnej zrobić sobie przy nim pamiątkowe zdjęcie. Zimą jest z tym dużo łatwiej. 
 
Przy ulicy Bohaterów Monte Cassino znajduje się dużo kawiarni, restauracji, klubów i sklepów. Bez problemu można, więc wybrać się na pyszną rybkę, gorącą czekoladę czy rozgrzewającego grzańca. „Monciak” tętni życiem całą dobę, jest tu wiele miejsc na noce imprezowanie, każdy więc bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 
 
Sopot posiada wiele atrakcyjnych ośrodków Spa i Wellness, gdzie można błyskawicznie się zregenerować i odstresować. Na dzieci i nie tylko, czeka sopocki Aquapark z różnymi atrakcjami wodnymi.
 
Sopot zimą – coś dla zwiedzających
 
Sopot zabudowany jest starymi kamieniczkami, o charakterystycznej drewniano-murowanej konstrukcji. Są to budynki pochodzące z XIX wieku, które wzorowane były na architekturze alpejskich kurortów. Fasady sopockich kamienic bardzo często są ozdobne – posiadają gzymsy, balkony, wieżyczki, wykusze. A zatem spacer sopockim uliczkami to czysta przyjemność dla miłośników architektury. 

Sprawdź Apartamenty Sopot!

Miejscem absolutnie godnym polecenia jest Państwowa Galeria Sztuki przy Placu Zdrowym. Można tutaj zobaczyć wiele interesujących wystaw, o bardzo różnej tematyce. Po przeciwnej stronie „Moniaka” znajduje się zabytkowa Latarnia Morska, która jest czynna dla turystów. 
 
Sopot na dłuższy spacer 
 
Jeśli mamy ochotę na dłuższy spacer to warto wybrać się w kierunku Opery Leśnej. Amfiteatr znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To tutaj odbywają się słynne sopockie festiwale i koncerty. Nieopodal tego miejsca leży żydowski cmentarz, który choć jest mocno zaniedbany to przy tym wyjątkowo klimatyczny.
W Spocie Wyścigach znajduje się hipodrom – jedyny na świecie z widokiem na morze. Jest tu czynny tor wyścigów konnych oraz stajnie, przy których funkcjonują szkółki jeździeckie.
 
Będą w Sopocie zimą warto także wybrać się na Łysą Górę, gdzie działa wyciąg narciarski i niezbyt wysoki, ale chętnie wykorzystywany przez narciarzy, stok z wyjątkowym widokiem na Zatokę Gdańską.
 
Gdzie nocować w Sopocie?
 
Sopot posiada bogate zaplecze noclegowe. Można wybrać jeden z okazałych, ale niestety też drogich hoteli albo zdecydować się na wynajem pokoju lub apartamentu. Apartamenty to komfortowe rozwiązanie, dające swobodę i prywatność w przyzwoitej cenie. Na ogół znajdują się w atrakcyjnych miejscach, niedaleko centrum miasta.  
 
Apartamenty Sopot
 
W znalezieniu najlepszego dla nas miejsca noclegowego w Sopocie warto posiłkować się witryną https://www.sleepinsopot.com/, na której znajdują się najlepsze rozwiązania noclegowe w Sopocie i Gdańsku Jelitkowie.  Osoby ceniące sobie swobodę i niezależność z pewnością będą zadowolone z apartamentu, znajdującego się w doskonałej lokalizacji i z niezbędnym wyposażeniem. Natomiast dla preferujących nocleg ze śniadaniem odpowiednia będzie Villę 21 usytuowana w samym centrum Sopotu.