Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Jesienne wycieczki w góry - zainwestuj w odzież termoaktywną!

 

Pora roku i pogoda panująca za oknem nie muszą być przeszkodą w wypoczywaniu i podejmowaniu aktywności przez całą rodzinę na dworze. Świeże powietrze pozwala hartować organizm, a wycieczki np. w góry w czasie jesieni mogą być bardzo przyjemne. Aby takie były, warto zainwestować w dobrą odzież termoaktywną, która wpłynie pozytywnie na poczucie komfortu w czasie aktywności na świeżym powietrzu nawet przy niepogodzie.

Najpierw bielizna

Istotną warstwą dobrego stroju sportowego na wycieczki w góry w czasie jesieni, gdy pogoda jest niepewna, będzie bielizna termoaktywna. Zapewnia ona termoizolację i utrzymanie równowagi w organizmie. Powinna być dobrze dopasowana do ciała i do pozostałych warstw stroju na wycieczkę. Bielizna ma bezpośredni kontakt ze skórą, powinna chłonąć wilgoć i przepuszczać powietrze, zapewniając skórze wentylację. W warunkach wzmożonego wysiłku fizycznego, podczas stromych podejść na wycieczkach, ważne jest dopasowanie dla kobiet biustonosza sportowego, a mężczyźni powinni mieć dopasowaną koszulkę termiczną, taką jak te: https://berens.pl/15-koszulki. Taką bieliznę termoaktywną można znaleźć na stronie: https://berens.pl/9-bielizna-termoaktywna.

Druga warstwa stroju na wycieczkę

Jeśli już zaopatrzymy całą rodzinę w bieliznę termoaktywną, przychodzi czas na wybór odzieży o tych samych właściwościach. Odpowiednia bielizna termoaktywna powinna odprowadzać ciepło, aby nie dochodziło do przegrzania organizmu, a jednocześnie zapewniać komfort termiczny w różnych warunkach atmosferycznych.

Natomiast ważne jest dla zachowania wygody użytkowania odzieży, aby bielizna termoaktywna współgrała z odzieżą wierzchnią. Na bieliznę można ubrać bluzę z kapturem wykonaną z bawełny, z kapturem dobrej jakości. Kaptur ten przyda się przy niewielkich opadach deszczu. Do tego spodnie - lekkie, pozwalające na cyrkulację powietrza, niekrępujące ruchy. Kurtki sportowe termoaktywne także powinny być wygodne. To ważne dla tych osób, które np. ćwiczą na świeżym powietrzu albo często wybierają się na wycieczki w góry i chcą zapewnić sobie brak krępowania ruchów. Berens producent odzieży termoaktywnej, oferuje różne elementy strojów sportowych dla każdego.

Zarówno bluzy, jak i kurtki to ostatnia warstwa odzieży termoaktywnej i noszone są one na tzw. docieplacze. Przeznaczone są do użytku w niższych temperaturach - poniżej 10 stopni Celsjusza. Przy dużym wietrze warto ubrać też czapkę zakrywającą uszy, aby nie narazić się na bolesne infekcje ucha.

Tak ubranym można spokojnie wyruszać na szlaki w górach, nawet późną jesienią. Jeśli chcemy dotrzeć do wyższych partii gór, obowiązkowo powinniśmy mieć na nogach odpowiednie obuwie - trapery, które zapewnią bezpieczeństwo i przyczepność do podłoża, nawet przy lekkich oblodzeniach. 

undefined