Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Jak zaplanować idealne ferie zimowe w górach?

Ferie w górach zarezerwuj wcześniej

Najlepszą i najpewniejszą opcją, która pozwoli nam korzystać z uroków stoków narciarskich i puchatych zasp śniegu, jest wcześniejsza rezerwacja. O feriach zimowych najlepiej jest pomyśleć już wtedy, gdy kończą się letnie wakacje. Dzięki zarezerwowaniu terminu w hotelu zawczasu, możemy liczyć nie tylko na gwarantowany nocleg, ale również niższe ceny.

Co jednak zrobić, jeśli zapomnieliśmy dokonać rezerwacji kilka miesięcy wcześniej?

Oferta last minute

Opcją dla tych, którzy przegapili najlepszy moment na rezerwację, może być oczekiwanie do niemal samego końca na ofertę last minute. Jest to ryzykowne, gdyż ostatecznie może się okazać, że najbardziej atrakcyjne oferty przeszły nam koła nosa. Z doświadczenia jednak wiemy, że nawet jeśli chcemy dokonać rezerwacji na ostatnią chwilę, zawsze coś znajdziemy. I to w całkiem przystępnej cenie! Jest to spowodowane tym, że hotelarzom zależy na tym, aby wszystkie pokoje hotelowe były zapełnione, nawet kosztem obniżenia ceny.

Oferty last minute przygotowywane przez biura podróży stanowią doskonałą okazję do zakupienia rezerwacji na ferie zimowe zarówno dla osób dorosłych, jak i rodzin z dziećmi. W tego typu ofertach możemy liczyć często na wygodne pokoje i atrakcyjne pakiety z posiłkami i innymi udogodnieniami.

Portale rezerwacyjne

Alternatywą dla dwóch powyższych rozwiązań, jest skorzystanie z jednego z portali rezerwacyjnych. Takie strony przewidują również coś na zasadzie ofert last minute, jednak łatwo można wpaść w pułapkę marketingową. Często pojawia się komunikat, że jeśli zależy nam na rezerwacji po szczególnie korzystnej cenie, warto jej dokonać możliwie jak najszybciej. Niestety ryzyko takiego działania jest bardzo wysokie - ceny mogą być znacznie zawyżone w stosunku do aktualnych cen w wybranym obiekcie! I wątpliwe jest to, aby to była najlepsza oferta dla rodzin wybierających się na ferie z dziećmi. Taką opcję warto traktować jako rozwiązanie awaryjne.

Hotel przy wyciągu, czy na uboczu?

Przy wyborze hotelu na rodzinne ferie zimowe w Zakopanem lub bliskiej okolicy, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jego lokalizację. Jeśli preferujemy aktywny wypoczynek, koniecznie wybierzmy taki, który znajduje się tuż przy wyciągu. Jeśli chcemy odpocząć, lepszy będzie taki, który posiada strefę SPA i jest oddalony od zgiełku turystycznego. Jeśli interesuje nas hotel dla rodzin z dziećmi w górach, który jest jednocześnie położony na uboczu i blisko atrakcji narciarskich, to warto zdecydować się na przykład na popularny Hotel Redyk, mieszczący się w najwyżej położonej miejscowości w Polsce - Zębie tuż koło Zakopanego.

Ferie zimowe? Tylko w górach. Nie ma co ukrywać, że to właśnie w górskim krajobrazie, najprędzej będziemy mogli nacieszyć się śniegiem, uwielbianym przez wszystkich entuzjastów zimowego szaleństwa. Gdy dodamy do tego możliwość skorzystania z licznych zimowych atrakcji na świeżym powietrzu, to zdaje się, że mamy przepis na ferie idealne. Popularność górskich kurortów w czasie ferii jest ogromna. Co należy zrobić, aby ze wszystkim wyrobić się na czas?