Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Organizacja wycieczek szkolnych do Krakowa

Organizator wycieczek szkolnych Kraków ma do wyboru wyjątkowo wiele opcji. Mowa przecież o jednym z największych w kraju, wyjątkowo zabytkowym mieście, oferującym również mnóstwo atrakcji zupełnie niezwiązanych z historią...

Organizator wycieczek szkolnych Kraków ma do wyboru wyjątkowo wiele opcji. Mowa przecież o jednym z największych w kraju, wyjątkowo zabytkowym mieście, oferującym również mnóstwo atrakcji zupełnie niezwiązanych z historią. W jaki sposób zorganizować wycieczkę jednodniową do Krakowa, aby była bezpieczna, przebiegała bezproblemowo, a dzieci były zadowolone? 

Spełnienie oczekiwań dzieci 

Niewątpliwie, kluczową kwestią jest spełnienie dziecięcych oczekiwań. Nie można z góry narzucać charakteru wycieczki ani atrakcji, które mają spotkać uczniów podczas wyjazdu. Oczywiście, ważny jest również walor edukacyjny, więc dzieci nie mogą decydować w tej kwestii zupełnie samodzielnie. Jednak jeśli wycieczka ma być udana, nie można całkowicie bagatelizować ich zdania. 

Klasyczne rozwiązania 

Planując wycieczki szkolne jednodniowe, zawsze warto brać pod uwagę klasyczne rozwiązania. W planie wyjazdu mogą się zatem znaleźć wizyty w takich miejscach, jak: 

Seans lub spektakl 

Wybierając się z dziećmi do kina, koniecznie trzeba dokonać trafnego doboru repertuaru. Rzecz w tym, aby film był odpowiedni dla uczniów w danym wieku. W przypadku najmłodszych klas sprawa jest prosta, gdyż wystarczy wybrać aktualnie graną w kinach kreskówkę. Jednak jeżeli chodzi o nastolatków, sprawa nie jest już taka prosta. Warto zapytać ich, jaki film chciałyby obejrzeć, a następnie sprawdzić, czy jest on dla nich odpowiedni. 

Innym rozwiązaniem jest wybór ambitnego seansu, który ma uwrażliwić uczniów na sztukę. Z pewnością tego rodzaju wizyty w kinie posiadają walor edukacyjny, jednak jest duże ryzyko, iż dzieci będą się w sali kinowej nudziły. Podobnie rozwijająca jak ambitny film może być również wizyta w teatrze. 

Wizyta w centrum handlowym 

Wydaje się, że wszystkie wycieczki szkolne jednodniowe do Krakowa zawierają w planie wizytę w centrum handlowym. Podczas takiego wyjścia warto zabrać uczniów na kręgle, czy do salonu gier. Ponadto, w centrum handlowym mogą oni również zjeść posiłek. 

Wycieczki szkolne jednodniowe – wyjazd do Parku Wodnego 

Z pewnością mniej klasycznym rozwiązaniem jest zorganizowanie wycieczki do Parku Wodnego. Zwykle jednak wyprawa taka okazuje się wielkim sukcesem. Rzecz w tym, iż Park Wodny to miejsce oferujące mnóstwo atrakcji dzieciom w każdym wieku, jak również młodszym i starszym dorosłym. Jeżeli zatem planuje się wycieczki szkolne jednodniowe do Krakowa, warto uwzględniać również odwiedziny w Parku Wodnym. Zorganizowanym wycieczkom przysługują tańsze bilety, wykupywane  na 1, 2 lub 3 godziny, bądź też na cały dzień, bez żadnych ograniczeń.