Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Jakie emocje wywołują loty widokowe dla amatorów?

Człowiek fantazjuje o uniesieniu się w powietrzu już od zarania dziejów. Dowodem na to jest choćby mit o Dedalu i Ikarze, w którym lot jest postrzegany jako spełnienie marzeń. O ile ówczesna technologia w postaci wosku oraz ptasich piór – zawiodła – to w dzisiejszych czasach istnieje tyle bezpiecznych alternatyw, że czasem trudno się zdecydować. Szybowiec? Paralotnia? Balon? A może samolot? Którą formę powinien wybrać amator? Jakie emocje towarzyszą wzbiciu się w powietrze? Wyjaśniamy!

Lot balonem

Dla osób, które nie przywykły do mocnych wrażeń, na sam początek proponujemy lot balonem w bajecznej scenerii. Jest to znakomita uczta dla zmysłów, która wiąże się z ekscytacją, a zarazem spokojem. Klient, unosząc się w górę - sekunda po sekundzie, ma okazję uważnie obserwować i podziwiać niezwykle piękne widoki z perspektywy dotąd nieznanej. Decydując się na tę formę lotu, warto postawić na okolicę, która zapiera dech w piersiach na lądzie, gdyż z wysokości te wrażenia będą jeszcze lepsze. Jednym z takich miejsc są Mazury. Przepiękne pejzaże Krainy Tysiąca Jezior, przeniosą niejedną osobę do zupełnie innej rzeczywistości, w której nie istnieją problemy ani obowiązki. Jest to świetna forma relaksu, a świadomość znajdowania się nad ziemią, zagwarantuje delikatny dreszczyk emocji. Odbywający się o brzasku lub zachodzie słońca, zwieńczony lampką szampana, lot to świetny pomysł na randkę, a nawet oświadczyny! Ceny takich lotów sprawdzisz na stronie sklepu Super Prezenty.

Lot samolotem

Niesamowitych wrażeń i pięknych wspomnień dostarczy również lot samolotem. Zapierające dech w piersiach widoki, adrenalina i chwile, które w pamięci zostaną na zawsze – dokładnie takie atrakcje, gwarantuje ta forma rozrywki. Lot samolotem jest to świetne rozwiązanie dla osób żądnych przygód, które poszukują nowych, ciekawych rozwiązań. Zwiedzanie miasta bądź podziwianie górzystych terenów z perspektywy lotu ptaka, to zupełnie inny wymiar ekscytacji. Wypad ze znajomymi? A może wyjątkowa randka? Niezależnie od tego, jaki to rodzaj spotkania, bez wątpienia będzie strzałem w dziesiątkę!

Lot motolotnią

Zwiedzanie okolicy w ultralekkim statku powietrznym to przeżycie, którego powinien doświadczyć każdy – przynajmniej raz w życiu. Lot motolotnią to niezwykle ciekawa przygoda oraz możliwość unikalnych doznań. Klient, z wysokości kilkuset metrów jest w stanie podziwiać piękno przyrody, które ze zwykłej perspektywy nie jest tak zachwycające jak z lotu ptaka. Najlepsze warunki do szybowania w przestworzach to okres między wiosną, a jesienią – tuż przed zachodem słońca lub zaraz po jego wschodzie. Mocne wrażenia gwarantowane!

Lot paralotnią

Lot paralotnią to kolejny - wyższy poziom wrażeń. Decydując się na tę formę rozrywki, klient ma okazję doświadczyć czegoś ekstremalnego, aczkolwiek bezpiecznego. Lot odbywa się pod okiem doświadczonego pilota – instruktora w tandemie, na certyfikowanej paralotni. Bajeczny widok, wiatr we włosach i ogromna dawka adrenaliny – właśnie takich atrakcji dostarcza szybowanie w powietrzu. Loty paralotnią odbywają się w różnych lokalizacjach – w okolicach Warszawy, Wrocławia, Radomia, a nawet nad Beskidami czy Górami Świętokrzyskimi. Jeszcze mocniejszych wrażeń dostarcza wersja związana z akrobacjami. Ten rodzaj lotu, zawiera elementy akrobatyki powietrznej - jest to niezwykle dynamiczny lot z bardzo dużą dawką adrenaliny. Warte uwagi są opcje dodatkowe tej usługi, takie jak filmowanie w jakości Full HD. Niezapomniane przeżycia? Piękne wspomnienia? Skok adrenaliny? Lot paralotnią zapewni to wszystko!