Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Nieruchomości Torrevieja, Lizbona, czyli kupno domu na Półwyspie Iberyjskim

Półwysep Iberyjski kusi plażami, wysokimi temperaturami i świetnymi warunkami do odpoczynku. My przedstawiamy powody, dla których powinieneś pomyśleć nad kupnem nieruchomości Torrevieja na wschodzie Hiszpanii oraz nieruchomości Lizbona – stolicy Portugalii.

Półwysep wart odkrycia

Nasza wiedza w Polsce na temat Półwyspu Iberyjskiego jest niezwykle skromna. Andora i Gibraltar, również położone w tym rejonie, są przez nas całkowicie zapomniane. A co wiemy o Portugalii i Hiszpanii? Że jest tam produkowana oliwa z oliwek, że mają całkiem dobre wina, że bez przerwy jest ciepło i świeci słońce. O kraju Krzysztofa Kolumba nie mamy zbyt dużej wiedzy. Kończy się ona na znajomości Realu Madryt i FC Barcelony. Jeszcze mniej wiemy o ojczyźnie Vasco da Gamy. Tylko fani piłki nożnej kojarzą, że FC Porto 15 lat temu liczyło się w Europie. Poza miłośnikami tego regionu nasza wiedza ogranicza się do tego, co oczywiste i medialne. Ciężko jest poznać kulturę tych państw, skoro w wielu miastach Polski nie ma nawet hiszpańskiej czy portugalskiej restauracji. Dlatego, jeżeli masz w swoim portfelu wolną gotówkę, i to całkiem sporo, możesz zasięgnąć wiedzy u źródła. Zobacz, dlaczego nieruchomości Torrevieja i nieruchomości Lizbona to opcja dla ciebie.

Słoneczne nieruchomości Torrevieja

Najważniejszym argumentem przemawiającym za kupnem nieruchomości Torrevieja jest tamtejszy klimat. Położony nad samym brzegiem Morza Śródziemnomorskiego region kusi słońcem i warunkami do uprawiania sportów wodnych. Specyficzny mikroklimat sprawia, że południe Wspólnoty Walenckiej to świetne miejsce do zdrowotnego odpoczynku - http://calacosta.com/nieruchomosci-w-torrevieja/. Zwłaszcza, gdy nie lubisz zimy. Średnio w ciągu roku jest tam aż 335 słonecznych dni. Z kolei zimą temperatura utrzymuje się od 12 do nawet 20 stopni Celsjusza w dzień. Czy może być lepsze miejsce na wypoczynek?

Nieruchomości Lizbona nad samym oceanem

Może być nim stolica Portugalii – Lizbona. Zostając w temacie temperatury, w styczniu, który jest najzimniejszym miesiącem roku, waha się ona od 10 do 18 stopni Celsjusza. Jednak Lizbona to nie nie tylko piękna pogoda, ale również miasto, które, jak na stolicę przystało wiecznie żyje. Jeżeli interesują cię nieruchomości w Lizbonie sprawdź, co miasto ma do zaoferowania. Lizbona jest o wiele mniejsza niż Warszawa, więc jeżeli chcesz żyć w dużym mieście, ale cenisz sobie spokój, to dobry wybór. Zwłaszcza, że apartamenty w Portugalii są zupełnie inaczej wyposażone niż większość domów w Polsce.