Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Kołobrzeg - uzdrowisko dla każdego

Kołobrzeg to wspaniałe miasto uzdrowiskowe - każdy znajdzie w nim dla siebie zarówno ciekawe atrakcje, jak i odpowiednio dopasowaną ofertę leczniczą. Warto sprawdzić propozycje różnych sanatoriów oraz hoteli Spa, które przygotowane są na wizyty osób wymagających najlepszych warunków do poprawy swojej kondycji i samopoczucia.

Jednym z takich miejsc jest hotel nad morzem Maxymilian, który oferuje Spa z masażami, zabiegami kosmetycznymi oraz zabiegami uzdrowiskowymi. Osoby poszukujące wygodnego wypoczynku z korzyściami zdrowotnymi z pewnością będą nim zachwycone. Jako że większość osób szuka hotelu w Kołobrzegu pod kątem dostępnych zabiegów, poniżej opiszemy jedne z najpopularniejszych opcji dostępnych w Hotelu Maxymilian.

Masaże wirowe

Masaże wirowe skierowane są do osób zmagających się z różnymi schorzeniami kończyn górnych i dolnych. Zabieg odbywa się w niewielkiej wannie z wodą o temperaturze do 40°C, którą wprowadza się w szybki ruch wirowy. Ruch ten delikatnie masuje skórę i ciało, dzięki czemu przyspiesza krążenie i rozluźnia tkanki. Dzięki temu masaże wirowe wpływają korzystnie na choroby reumatyczne, zaburzenia krążenia, stany pourazowe, napięcia mięśniowe i obrzęki, a także różne blizny oraz bóle. To delikatne zabiegi, które mogą być wykonywane u większości osób, jednak warto pamiętać aby unikać ich w przypadku zakrzepów i stanów zapalnych żył, chorób serca, czy też poważnych zmian skórnych.

Elektroterapia

Elektroterapia to zabiegi, które opierają się na działaniu różnego rodzaju prądów leczniczych na ciało. Są różne rodzaje zabiegów elektroleczniczych, jednak większość stosowana jest w przypadku schorzeń układu ruchowego i neurologicznego. Różne efekty można uzyskać poprzez stosowanie zmiennych częstotliwości i impulsów, istotne jest także umiejscowienie elektrod na ciele. W większości przypadków leczenie prądem stosowane jest przy uciążliwych nerwobólach i zwyrodnieniach stawów, ale pomaga także w odnowie tkanek i poprawie metabolizmu. Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów zabiegów elektroleczniczych, każdy dedykowany innym problemom.

Laseroterapia

Laseroterapia może wielu osobom kojarzyć się przede wszystkim z inwazyjnymi zabiegami, na przykład z zakresu medycyny estetycznej, czy też okulistyki. Jednak tak naprawdę jest wiele różnych rodzajów zabiegów laserowych, a każdy z nich jest przeznaczony do wpływania na inne dolegliwości. Działanie laserów jest uzależnione od mocy ich promienia - te najsłabsze przede wszystkim pobudzają tkanki do odnowy i regeneracji, a te silniejsze hamują ich rozwój, zatrzymują go lub nawet cofają. W związku z tym laseroterapia ma bardzo szeroki wachlarz oddziaływania na ciało - od leczenia stanów zapalnych, aż po przyspieszenie regeneracji uszkodzonych tkanek.

Krioterapia

Krioterapia to zabiegi oddziałujące na organizm temperaturami poniżej 0°C. Polegają one na schłodzeniu miejscowym lub ogólnym ciała - może się to odbywać poprzez przyłożenie głowicy chłodzącej lub zbliżenie dyszy z nawiewem azotowym do konkretnej części ciała, lub też poprzez wejście do tzw. komory kriogenicznej. Organizm początkowo broni się przed niską temperaturą, po czym następuje gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych, co mobilizuje krążenie do zwiększenia przepływu krwi kilkakrotnie ponad normę. Zwiększa to wydajność organizmu i poprawia kondycję całego ciała. Zabiegi takie wskazane są w przypadku schorzeń kręgosłupa oraz różnych problemach skórnych i motorycznych.

Seanse z Lampą Sollux

Seanse z Lampą Sollux polegają na fototerapii, zwanej także światłolecznictwem. Lampy takie emitują krótkofalowe promieniowanie podczerwone, wnikające w głąb tkanek - ma ono przede wszystkim właściwości poprawiające ukrwienie, jednak ostateczny efekt różni się w zależności od użytego filtru. Filtr niebieski zmniejsza nieco działania promieni podczerwonych i seanse takie mają przede wszystkim na celu działać uspokajająco i przeciwbólowo. Czerwony filtr z kolei wzmacnia działanie promieniowania i stosowany jest np. w leczeniu stanów zapalnych. Generalnie Lampy Sollux warto stosować, kiedy szukamy sposobu na rozluźnienie mięśni, pomoc w regeneracji ciała i tkanek. Seanse takie mają także pozytywny wpływ na samopoczucie.

Zapraszamy do Kołobrzegu

Bogata oferta zabiegowa ma w większości przypadków ogromny wpływ na wybór hotelu w uzdrowisku. Kołobrzeg pod tym względem obfituje w wyjątkowo dużo ciekawych miejsc noclegowych, które warto rozpatrzeć. Hotel Maxymilian to wyjątkowy hotel nad morzem, który oferuje nie tylko profesjonalne zabiegi uzdrowiskowe, ale także wysoki standard i piękne wnętrza.