Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Rajd Zabytkowych Pojazdów Militarnych
„Operacja Kamienna Góra” 2012

Operacja Kamienna Góra
Foto Galeria

Operacja Kamienna Góra

Rajd Zabytkowych Pojazdów Militarnych „Operacja Kamienna Góra”


W pierwszy majowy weekend 2012 przy okazji otwarcia podziemi „Arado” w Kamiennej Górze, odbył się rajd zabytkowych pojazdów. Rajd poruszał się po terenie Dolnego Śląska, a na jego trasie znalazły się m.in. rynek we Wrocławiu, rynek w Świdnicy, Zamek Książ, Mauzoleum Góra Niedźwiadki, Pałac w Jedlince, Kompleks Reise, Zamek Zagórze Śląskie, Grupa Stachelberg w Czechach, Kowary, Karpacz, Jelenia Góra, Jawor, Zamek Świny, Zamek Bolków, Kamienna Góra.
Na zakończenie pojazdy zgrupowały się w miasteczku historycznym nad zalewem w Kamiennej Górze. Były tam Grupy Rekonstrukcji Historycznej reprezentujące pojazdy i członków armii Niemieckiej, Amerykańskiej i Sowieckiej. Można było dokładnie oglądnąć pojazdy, uzbrojenie oraz inny sprzęt i akcesoria, którymi dysponowali i wystawiali do ogólnego wglądu rekonstruktorzy. Spotkaliśmy tam również Igora Witkowskiego promującego swoje książki. Całość zakończyła się widowiskiem historycznym „Bitwa o Tajemnice”, gdzie na tle ruin zamku w Kamiennej Górze niemieccy naukowcy w asyście żołnierzy próbowali wystrzelić naturalnej wielkości rakietę V2.
Autor: Zdrach

Pokaż Imprezy na większej mapie
Podziemna trasa turystyczna „Arado” w Kamiennej Górze

Podziemna trasa turystyczna „Arado”