Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylkoŚwięto Łodzi Maj 2007


Pokaż Imprezy na większej mapielokalizacja


Święto Łodzi Maj 2007 Foto Galeria

Święto Łodzi 12-13.Maj.2007


Przez kilka majowych dni ulica Piotrkowska stała się miejscem wielu imprez, spotkań i koncertów. W tych dniach Łódź i jej mieszkańcy bawili się na całego. Piotrkowska zamieniła się w miejsce permanentnej imprezy w dzień i w nocy.
Święto miasta, to nie tylko zabawa i dobra muzyka. To również wiele imprez towarzyszących. Między innymi Maraton mBank, Jarmarku Sztuki przy ulicy Piotrkowskiej, gdzie swoje prace prezentują artyści i rzemieślnicy z całej Polski. Wydarzenie, na które warto zwrócić uwagę, to "Noc Muzeów", jedyna taka noc w roku, którą tym razem przypada z 19 na 20 maja. Podczas tej nocy łodzianie mogli zwiedzać bezpłatnie (od godziny 18 do 1) wszystkie muzea w mieście.
To noc szczególna, kiedy mieszkańcy znów mogli obcować ze sztuką i historią w nietypowy sposób. Podczas tegorocznej edycji zwiedzający mogli liczyć na wiele atrakcji, m.in. w Muzeum Historii Miasta Łodzi można było obejrzeć oryginalny dokument Konstytucji 3 Maja, a w Muzeum Kinematografii - pokaz filmów krótkometrażowych z cyklu „Nakręcone w Łodzi”. Do tegorocznej edycji Nocy muzeów dołączyło Muzeum Fabryki, które wprowadziło zwiedzających w atmosferę dawnej manufaktury. Miasto uruchomiło także specjalną, bezpłatną linię autobusową, która umożliwia łodzianom przemieszczanie się między placówkami muzealnym.
Ponadto podczas obchodów Święta Łodzi mieszkańcy, jak co roku, mogli liczyć na mnóstwo atrakcji związanych z konkursami oraz występami teatrów ulicznych.

źródło:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/lodz_sie_bawi_lodz_swietuje_27642.html