Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Ulica Krupówki w Zakopanem


Pokaż Miejsca na większej mapielokalizacja
Ulica Krupówki w Zakopanem
Foto Galeria 

Ulica Krupówki w Zakopanem
Ulica Krupówki to obok ul. Floriańskiej w Krakowie, Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie, Sopockiego "Monciaka" (ul. Monte Cassino) i ul. Piotrkowskiej w Łodzi najpopularniejsza ulica w Polsce.
Krupówki są jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc Zakopanego. Swoje początki Krupówki biorą około 1878 roku kiedy to otwarto pierwszy drewniany dom Walerego Eljasza - malarza i miłośnika Zakopiańskich gór. Od powstania tego zabytku, rozpoczyna się bujna historia historia rozwoju Krupówek.
Krupówki to ulica oraz deptak rozciągające się na długości około jednego kilometra, aż do podnóża Gubałówki. Deptak słynie z wielu atrakcji umilających spędzanie wolnego czasu dla turystów. Przy deptaku znajduje się najstarsza zakopiańska świątynia pod wezwaniem Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Zbudowano ją w II połowie XIX wieku. Centrum Zakopanego charakteryzuje sie bujnym życiem rozrywkowym, które tętni w wielu karczmach z regionalnym menu, eleganckich restauracjach, barach oraz dyskotekach.

Ÿród³o:http://www.discoverzakopane.pl/zakopane-gallery.html