Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Plaża i Klify w Ustce

Plaża i Klify w Ustce
Foto Galeria

Plaża i Klify w Ustce
Plaża

Ustka posiada szeroką, bez kamienistą plażę, która co roku pokrywana jest świeżym, wydobywanym z dna morskiego piaskiem.
Turyści mają do wyboru dwie plaże: wschodnią i zachodnią. Stan czystości wody na obu plażach jest dobry. Ich łączna długość wynosi około 2,5 km. Dla turystów chcących wypoczywać, lepsza jest plaża zachodnia. Jej szerokość waha się między 100 a 150 metrów. Plaża wschodnia jest plażą podklifową, nieco węższa od zachodniej, za to bardziej czysta.

Klify

Pas pobrzeża na wschód od Ustki to teren zajmujący 3 336 ha, położony jest pomiędzy miejscowościami Ustką a Rowami.Główną atrakcją krajoznawczą jest wybrzeże wydmowe i klifowe.
W klifowych odsłonięciach widoczne są gleby kopalne barwy czarnej, których wiek datowany jest od ok. 1000 do 10000 lat. W Poddąbiu i Dębinie wysokość klifu wynosi od 14 do 35 m. W Poddąbiu kilkadziesiąt lat temu na długości 150 m i 70 m w głąb lądu powstało osuwisko.

źródła:
http://www.zamiasto.com.pl/miejsce,600,Plaza-Ustka-.html http://najlepszy-wypoczynek.pl/atrakcje-ustka,lp,409.html

Pokaż Miejsca na większej mapie